13:00:10 - شنبه 5 نوامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شاهرود حائز بالاترین شاخص کیفی درسرشماری استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان گفت: شاخص کیفیت استان در اجرای سرشماری حضوری نفوس و مسکن 102 است که بعد از استانهای فارس، مرکزی و قزوین، در جایگاه چهارم کشور قرار دارد.

رضا عبدالله زاده روز شنبه افزود: بر اساس گزارش کیفی مرکز آمار ایران تا تاریخ پانزدهم آبان 95 رتبه شهرستان های استان در شاخص های کیفیتی به ترتیب، شاهرود با 65، گرمسار با 66، میامی با 103، دامغان با 114، سرخه با 115، سمنان با 134، مهدیشهر با 135 و آرادان با شاخص 148 است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با بیان این که هرچه شاخص کمتر باشد، کیفیت مطلوب تر است، ادامه داد: تکرار کد ملی، بی پاسخی کد ملی، بی پاسخی کدپستی در خانوارهای مصاحبه شده و بی پاسخی کدپستی در خانوارهای غایب، از عوامل کاهش شاخص کیفیت در سرشماری عمومی در استان سمنان است.
وی گفت: طی 18 روز سپری شده از آغاز مرحله مراجعه حضوری برای ثبت نام در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95، آمارگیران سرشماری به 133 هزار و 200 خانوار استان مراجعه کرده اند که 13 درصد آن ها غایب بودند.
وی با بیان این که بیش از 17 هزار و 600 خانوار در زمان مراجعه ماموران غایب بودند، گفت: در خانه های خانوارهای غایب، برگه ای حاوی کد آماری و کد غایب همراه با شماره تماس مورد نیاز قرار داده می شود و این خانوارها می توانند به سامانه سرشماری مراجعه و اطلاعات خود را تکمیل کنند.
دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان گفت: 51 درصد از پوشش خانوارهای استان سمنان، با مراجعه حضوری ماموران در سرشماری پوشش داده شده است.
عبدالله زاده گفت: در 18 روز از آغاز ثبت نام سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت مراجعه حضوری، ماموران سرشماری با بیش 23 درصد از خانوارهای استان سمنان مصاحبه کرده اند که شامل 33 هزار و 600 خانوار است.
عبدالله زاده افزود: حدود 62 درصد از خانوارهای استان سمنان که شامل 82 هزار خانوار می شوند در زمان مراجعه ماموران، کد آماری مبنی بر تکمیل اطلاعات در سامانه سرشماری در زمان ثبت نام اینترنتی ارایه کردند.
عبدالله زاده خاطر نشان کرد: خانواده ها باید دقت داشته باشند، آمارگیران واقعی لباس های یک شکل دارند و نشانه سرشماری بر جلیقه ویژه آن ها نقش بسته است و کارت شناسایی آن ها در سمت چپ لباس شان متصل است که امضای فرماندار همان شهرستان را دارد.
وی گفت: 218 نفر در استان سمنان به عنوان آمارگیر سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 اطلاعات شهروندان را ثبت می کنند و همکاری مردم با این افراد زمینه ساز آبادانی استان است.
سرشماری حضوری از بیست و هشتم مهر آغاز شده و تا بیست و هشتم آبان 95 ادامه دارد.
به گزارش سمنان لاین ، 540 هزار و 500 نفر از جمعیت استان سمنان، شامل 173 هزار و500 خانوار به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام کرده اند که معادل 80 درصد پوشش خانوار ثبت نامی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب