22:00:43 - سه شنبه 25 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقدام شایسته ی دولت در صورت عدم همکاری برخی خانواده ها با آماگیران حضوری
جمعیت با فرمول مرکزآمار محاسبه خواهدشد!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان گفت: برای کسب اطلاعات دقیق از پراکنش جمعیتی، شهروندان باید اطلاعات محل سکونت اصلی و واقعی خود را به ماموران آمار ارایه دهند.

 %d8%b3%d8%b1%d8%b4%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c

رضا عبدالله زاده افزود: محل سکونت اصلی هر خانواده، جایی است که خانواده بیشتر اوقات سال در آنجا اقامت دارند.
به گزارش سمنان لاین ازایرنا وی تاکید کرد: سرشماری بسترساز برنامه ریزی برای آینده 10 ساله کشور است و شهروندان باید اطلاعات واقعی خود را بیان کنند در غیر این صورت، اختلال های زیادی در نتیجه سرشماری به وجود می آید.
وی اضافه کرد: خانواده ها باید دقت داشته باشند، آمارگیران واقعی لباس های یک شکل دارند و نشانه سرشماری بر جلیقه آن ها نقش بسته است و کارت شناسایی آن ها در سمت چپ لباس شان متصل است که امضای فرماندار همان شهرستان را دارد.
وی با بیان اینکه استان سمنان با 80 درصد مشارکت در سرشماری به صورت اینترنتی رتبه اول کشور را کسب کرده است، گفت: امید است مردم این استان بار دیگر حماسه آفرینی کنند و رتبه اول کشور در سرشماری حضوری را نیز کسب کنند.
عبدالله زاده، درباره خانواده های غایب هنگام مراجعه آمارگیران سرشماری، افزود: آمارگیران هنگام مراجعه به خانه ها، در صورت حضور نداشتن یک خانواده، با کسب اطمینان از سکونت آن خانواده در آن محل، یک کد 12 رقمی از تبلت خود مختص آن خانواده استخراج می کنند و در برگه ای می نویسند و در خانه آن شخص قرار می دهد.
دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان ادامه داد: خانواده غایب با مراجعه به خانه و دیدن برگه دارای کد 12 رقمی، باید از طریق این کد وارد سامانه شود و با شماره هایی که در برگه قید شده است، با ستاد سرشماری تماس بگیرد.
وی گفت: همکاری نکردن خانواده ها با آمارگیران شاخص کیفی خوبی نیست و این همکاری نکردن خانواده ها به مرکز آمار کشور فرستاده می شود و آن ها با استفاده از فرمول های آماری خود جمعیت را برآورد می کنند.
دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان با اشاره به قابلیت ویرایش اطلاعات خانوار در سامانه سرشماری، تاکید کرد: تا پایان این هفته، فرصت برای اصلاح اطلاعات سرشماری زمان باقی است و هر خانواده فقط یکبار قادر به اصلاح این اطلاعات است.
وی افزود: 218 آمارگیر اطلاعات بیش از 217 هزار خانوار استان را در مرحله ثبت نام حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 ثبت می کنند.
دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان گفت: خانوارهایی که به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام کرده اند با داشتن کد 12 رقمی، در مرحله مراجعه حضوری آمارگیران، فقط کافی است این کد را به آمارگیر ارایه دهند تا روند ثبت نام آنان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 کامل شود.
سرشماری حضوری نفوس و مسکن امسال از 28 مهر تا 28 آبان به مدت یک ماه برگزار می شود.
در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، مردم استان سمنان با مشارکت 80 درصد در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 95 در جایگاه اول در شاخص مشارکت قرار دارند.
به گزارش سمنان لاین  540هزار و 500 نفر از جمعیت استان سمنان، شامل 173 هزار و500 خانوار به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام کرده اند که معادل 80 درصد پوشش خانوار ثبت نامی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مجید   اکتبر 29, 2016  

    در خبر ها آمده بود آنهایی که در شهر دیگری بغیر از محل سکونت خود ثبت نام کرده اند ، راستی آزمایی شده و فرزندانشان در سالهای بعد باید در همان شخر و یا روستا ثبت نام کنند