14:20:54 - شنبه 22 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتربدیعی عنوان کرد؛
دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود رتبه نخست در بین واحدهای دانشگاهی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: بر اساس رنکینگ گروه تحقیقات جهانی سایماگو، این دانشگاه در بین 99دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر کشور و نیز رتبه دوازدهم در بین 20 دانشگاه آزاد اسلامی برتر کشور قرار گرفت.

img5901w870h350q8mx

به گزارش سمنان لاین ، دکتر سید حسین بدیعی با اعلام این خبر افزود: برای چندمین بار، در آخرین رده‌بندی گروه تحقیقاتی سایماگو برای سال 2016، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین 99 دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر ایران در زمینه فعالیت‌های پژوهشی و تولید علم قرارگرفته و همچنین در این رده بندی در بین 20 واحد دانشگاه آزاد اسلامی کشور در رتبه دوازدهم و در بین واحدهای دانشگاهی استان سمنان نیز رتبه نخست را از آن خود کرده است.

وی افزود: سایماگو سیستمی است که دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی جهان را بر اساس عملکرد پژوهشی در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین‌المللی چاپ می‌شود ارزیابی و رتبه‌بندی می‌کند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: این ارزیابی مقالات علمی دانشمندان و پژوهشگران را بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه اسکوپوس پردازش کرده است که هفت شاخص برون داد، همکاری بین‌المللی، انتشارات با کیفیت بالا (Q1) ، تخصص، تأثیر نرمال‌سازی شده، نرخ برتری و رهبری علمی مدنظر این موسسه تحقیقاتی است که هرکدام تعاریف خاص خود را دارد.

بدیعی در مورد ویژگی‌های مهم رتبه‌بندی جهانی مؤسسات توسط سایماگو نیز خاطرنشان کرد: اهمیت جهانی و فراگیر، داده‌های جامع و سفارشی‌سازی ازجمله این ویژگی‌ها است و خصوصیت بارز این رتبه‌بندی این است که برای دستیابی به نتایج موثق و شفاف، داده‌ها از یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های علمی معتبر جهان یعنی اسکوپوس استخراج‌شده و تلاش‌های زیادی روی پردازش داده‌ها و مؤسسات صورت می‌پذیرد تا کاملاً به واقعیت نزدیک باشد.

رئیس شورای دانشجویی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان کسب این موفقیت‌ها را به همکاران خود در این دانشگاه و دانشجویان تبریک گفت و بیان کرد: باید کاری کنیم تا در این‌گونه رتبه‌بندی‌ها جزو شاخص‌های اول باقی بمانیم و در جهت ارتقای آن نیز بکوشیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب