22:45:04 - سه شنبه 18 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: بانک‌های خصوصی سمنان سهم 20درصدی خود از تسهیلات رونق تولید را بپردازند
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان با انتقاد از خلف وعده برخی بانک‌های خصوصی این استان و عدم عمل به تعهدات خود در طرح ارائه تسهیلات رونق تولید به واحدهای مشکل‌دار از این بانک‌ها خواست به سهم و تعهد 20 درصدی خود در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی استان عمل کنند.

به گزارش سمنان لاین از ایسنا محمدرضا خباز در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد این استان، اظهار کرد: اگر این بانک‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، هر چه زودتر مراتب را به کارگروه تسهیل و رفع موانع توليد این استان اعلام کنند تا این سهم بر زمین‌مانده از منابع دیگر تامین شود.

وی با اشاره به ثبت‌نام بخش عمده واحدهای مشکل‌دار استان در سایت بهین‌یاب و تقسیم نیازهای تسهیلاتی در بین بانک‌های استان افزود: بيش از ۲۰درصد از ارايه تسهيلات رونق توليد به واحدهاي توليدي نيمه‌فعال كه در سامانه بهين‌ياب ثبت‌نام كردند، بر عهده بانك‌هاي خصوصي استان گذاشته شده است.
این مقام ارشد اجرایی افزود: بانك‌هاي خصوصي به منظور رونق اقتصادي و افزايش اشتغال، بايد رغبت بيشتري براي پرداخت تسهيلات رونق توليد به واحدهاي توليدي و كشاورزي داشته باشند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان با تقدیر از همکاری و همراهی بانک‌های استان و خصوصا بانک‌های بزرگ دولتی، تصریح کرد: بسیاری از بانک‌های استان در اعطای تسهیلات به واحدهای نیمه‌فعال همکاری بسیار خوبی با استان داشتند به طوری که این بانک‌ها بیش از 200میلیارد ریال افزون بر تعهدات خود برای تخصیص به این طرح پیش‌بینی کردند.

رئیس كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان با اشاره به عدم تکمیل پرونده برخی واحدهای نیمه‌فعال معرفی شده به بانک‌ها نیز خاطرنشان کرد: صاحبان واحدهاي توليدي و كشاورزي نيمه‌فعال چنانچه براي دريافت تسهيلات آمادگي ندارند، انصراف خود را براي جايگزيني واحدهاي توليدي ديگر، به بانك‌ها اعلام كنند.
باز با اشاره به عزم جدی دولت برای احياء صنايع كوچك و متوسط استان اضافه كرد: رفع موانع پيش روي صنايع كوچك و متوسط مي‌تواند افزايش توليد و اشتغال و در نهايت رونق اقتصادي را در استان به‌دنبال داشته باشد.
خباز با بيان اينكه بايد نتايج اقدامات و فعاليت‌ها سريع‌تر به اطلاع مردم برسد، اضافه كرد: مشكلات واحدهاي كوچك سريع تراز واحدهاي بزرگ قابل حل است و از همین رو با توجه به مشکلات و نیازهای کشور، احياء واحدهاي توليدي كوچك و متوسط بايد در اولويت دستگاه‌هاي اجرايي باشد.
استاندار سمنان با اذعان به اینکه ايجاد اشتغال و رفع مشكلات اقتصادي مردم نيازمند تعامل و همكاري مسئولان است بیان كرد: دستگاه‌هاي اجرايي استان از ابتدای امسال تاكنون عملكرد شایسته و قابل تقدیری در راستای ایجاد رونق اقتصادي و رفع موانع تولید داشته‌اند.

وی آینده پیش روی تولید استان را امیدبخش توصیف کرد و افزود: با بازگشت واحدهای نيمه‌فعال به چرخه تولید، بیش از پیش شاهد رونق تولید، شکوفایی اقتصادی و کار و اشتغال بیشتر در استان سمنان خواهيم بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب