22:40:05 - یکشنبه 9 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در سمنان افتتاح شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: تاکنون 23 مرکز فراگیر کودکان دارای شرایط ویژه در کشور راه اندازی شده است.

به گزارش سمنان لاین رضا قمرزاده روز یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان به خبرنگار ایرنا، گفت: با هدف ایجاد عدالت آموزشی و فرهنگی، هم اکنون برای کودکانی که دارای شرایط ویژه مانند ناشنوایی، نابینایی و ناتوانی جسمی، حرکتی و ذهنی هستند، 23 مرکز فراگیر در کشور راه اندازی شده است و تلاش می شود تا پایان امسال تعداد این مراکز افزایش یابد.
به گزارش سمنان لاین از ایرناقمرزاده با بیان اینکه مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان به عنوان بیست و سومین مرکز فراگیر کشور امروز افتتاح شد، افزود: در این مراکز فعالیت های فرهنگی و هنری به کودکان استثنایی و اعضای خاص آموزش داده می شود.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان این که در اساسنامه کانون وظیفه ای برای راه اندازی مراکز فراگیر به عهده این نهاد فرهنگی قرار داده نشده است، افزود: مراکز فراگیر زاییده عشق و علاقه الهی مربیان کانون برای خدمت رسانی به این گروه از کودکان و نوجوانان است.
قمرزاده، افتتاح مرکز فراگیر در سمنان را گامی در برقراری و رعایت عدالت اجتماعی و توجه کانون به کودکان و نوجوانان با شرایط ویژه دانست و تاکید کرد: از این پس کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه می توانند همراه با سایر بچه ها در فضایی استاندارد و مجهز به کتاب های صوتی و سایر امکانات سمعی و بصری به فعالیت بپردازند.
وی از برگزاری نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی در بهمن 95 در تهران خبر داد و گفت: این جشنواره از 27 تا 29 بهمن با حضور 12 کشور برگزار می شود.
وی به عنوان دبیر نوزدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کشور افزود: هم اکنون علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره در حال ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره هستند و پس از پایان مهلت اعلامی، نسبت به بررسی آثار رسیده اقدام می شود.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان اینکه جشنواره قصه گویی با موضوعات آزاد، زندگی به سبک ایرانی اسلامی و رضوی برگزار می شود، اظهار کرد: قراراست جشنواره در 6 بخش مربیان فرهنگی، هنری، ادبی، فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آزاد شامل معلمان، دانشجویان، مربیان کودک، اولیای تربیتی، پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها، نوجوانان 14 تا 17 ساله، قصه گویان بین المللی و مقاله نویسی با موضوع قصه گویی برگزار شود.
به گزارش سمنان لاین حدود 30 درصد از جمعیت دانش آموزی استان سمنان در بیش از 20 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عضویت دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب