16:49:40 - جمعه 7 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شاهرود: 80تا 100 هزار لیتر فرآورده نفتی سوخت
کانال تلگرام سمنان لاین

 سمنان لاین – فرماندار شاهرود گفت: در آتش سوزی پالایشگاه نفت و گاز پیروزی شاهرود که بامداد جمعه روی داد، بین 80 تا 100 هزار لیتر فرآورده نفتی سوخت.

به گزارش سمنان لاین ٬سید محمدرضا هاشمی افزود: آتش سوزی گسترده واحد پالایش فرآورده های نفتی پیروزی باتلاش نیروهای آتش نشانی شاهرود، بسطام ، دامغان و شرکت خطوط لوله و نفت شمال شرق و شرکت پخش فرآورده های نفتی شاهرود ساعت7:20 دقیقه مهار شد.
وی با بیان اینکه ؛ این واحد دارای پنج مخزن بوده، افزود: حضور به موقع نیروهای امدادی سبب جلوگیری از سرایت آتش به دیگر بخش های این واحد شد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناهاشمی گفت: از ساعت 3 بامداد، با اعلام خبر آتش سوزی نیروهای اتش نشانی شهرداری های شاهرود، بسطام و دامغان و همچنین شرکت خطوط لوله و مخابرات شرکت نفت و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی شاهرود بی درنگ در محل حاضر شده و یکی از واحدهای ارتش نیز با توجه به اهمیت موضوع به آن ها کمک کرده است.
معاون استاندار سمنان با قدردانی از حضور به موقع ماموران آتش نشانی، یاد آور شد: خوشبختانه هیچ یک از نیروهای امدادی در این حادثه دچار مصدومیت نشده اند.
هاشمی اضافه کرد: تنها مورد مصدومیت جزئی یکی از کارگران واحد پالایش قبل از حضور نیروهای آتش نشانی بوده و در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.
ناحیه یک پالایشگاه نفت و گاز شاهرود که کار ساخت آن از سال 92 آغاز شده بود فروردین 95 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتباری معادل 2 هزار میلیارد ریال افتتاح شده بود.
مواد اولیه این واحد تولیدی، نفت خام و میعانات گازی است که شامل 13 هزار بشکه مواد نفتی عنوان شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب