14:09:34 - چهار شنبه 5 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان سمنان با ثبت نام اینترنتی 22.47 درصد در سرشماری، فعلا مقام اولی کشور را واگذارکرد
کانال تلگرام سمنان لاین

دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان گفت: طبق آخرین آمار در روز چهاردهم مهر، سمنان با ثبت نام اینترنتی 22.47 درصد از جمعیت به صورت اینترنتی در این سرشماری، پس از بوشهر، دومین استان کشور در این شاخص است.

به گزارش سمنان لاین ازایرنارضا عبدالله زاده  افزود: از مجموع خانوارهای استان سمنان، حدود 154 هزار 600 نفر به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام کرده اند.
وی افزود: 154 هزار و 600 نفر از جمعیت استان سمنان، شامل 47 هزار و 500 خانوار تاکنون به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام کرده اند که معادل 22.47 درصد جمعیت استان سمنان است.
دبیر ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 استان سمنان اظهار کرد: بر این اساس، شهرستان های سرخه با 32.2 درصد، مهدیشهر با 27.6 درصد و آرادان با 25.9 درصد، بیشترین تعداد خانوارهای ثبت نام اینترنتی اطلاعات در سامانه سرشماری امسال را داشته اند.
عبدالله زاده اضافه کرد: مردم شهرستان شاهرود 23.9 درصد، گرمسار 23.1، سمنان 20.7، دامغان 16.8 و میامی 15.8 درصد در ثبت نام اینترنتی نفوس و مسکن 95 به صورت اینترنتی ثبت نام کرده اند.
وی اظهار کرد: تا روزهای گذشته، سمنان رتبه اول در بین استانهای کشور را در ثبت نام اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 داشت، اما امروز سمنان به جایگاه دوم پس از استان بوشهر انتقال یافت.
وی افزود: انتظار می رود شهروندان استان ممتاز سمنان با همت بیشتر در ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 شرکت کنند و جایگاه اول کشور را دوباره به خود اختصاص دهند.
دبیر ستاد سرشماری استان سمنان ، از شهروندان خواست که در موعد مقرر با مراجعه به سامانه www.sarshomari95.ir اطلاعات خانوار خود را ثبت کرده و در صورت امکان این کار را به روزهای پایانی موکول نکنند.
سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 به روش اینترنتی از سوم تا بیست و چهارم مهر 95 ادامه دارد و مرحله مراجعه حضور در این طرح از بیست و پنجم مهر تا بیست و پنجم آبان 95 اجرا می شود.
در اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 در استان سمنان هدفگذاری شده است تا 60 درصد از شهروندان به صورت اینترنتی در این طرح ثبت نام کنند.
شهروندانی که به صورت اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ثبت نام می کنند با دریافت کد 12 رقمی، در مرحله مراجعه حضوری آمارگیران، فقط کافی است این کد را به آمارگیر ارایه دهند تا روند ثبت نام آنان در سرشماری امسال کامل شود.
به گزارش سمنان لاین در هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور در سال 95 استان های بوشهر، سمنان، یزد و کردستان، در مرحله ثبت نام اینترنتی رتبه های اول تا چهارم کشور را به خود اختصاص داده اند.
در کل کشور تا زمان حاضر، از مجموع 25 میلیون و 764 هزار خانوار، یک میلیون 550 هزار خانوار اطلاعات خود را از طریق سامانه سرشماری به صورت اینترنتی ثبت کرده اند که این رقم نیز معادل 6.17 درصد تعداد خانوار و 6.67 درصد جمعیت کل کشور با برآورد 80 میلیون نفر جمعیت می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب