18:14:48 - سه شنبه 4 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ظرفیت واحدهای تولیدی استان سمنان تاپایان سال 2برابر می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت: با تزریق یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به واحدهای صنعتی و تولیدی این استان

تا پایان امسال ظرفیت تولید 37درصدی واحدهای تولیدی این استان به حدود 70 درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خباز در ستاد اقتصادمقاومتی استان سمنان که با حضور علی طیب‌نیا در سمنان برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیت تولید واحدهای تولیدی و صنعتی در استان سمنان در صورت تحقق وعده تسهیلات کم‌بهره که بخش قابل توجه ان از طریق تسهیلات رونق تولید محقق شده تقریبا دو برابر می‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوی با اشاره به دیدار خود با رئیس‌جمهور افزود: در آن دیدار بنده به دکتر روحانی وعده دادم در صورت تحقق تسهیلات هزار میلیارد تومانی و ایجاد یک تحرک اساسی در تولید، این اتفاق در استان می‌افتد و خوشبختانه امروز که بخش مهمی از این وعده‌ها عملی شده می‌بینم تحقق وعده ما نیز دور از دسترس نیست و تا پایان سال این اتفاق مبارک هم در استان می‌افتد.

استاندار سمنان به استقبال واحدهای مشکل‌دار استان از سامانه بهین‌یاب اشاره و خاطرنشان کرد: تا اکنون ۷۶۶ واحد صنعتی و کشاورزی در این استان سمنان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های سطح استان معرفی شدند و این واحدها تا به این هفته 333 میلارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

خباز به ثبت‌نام بالغ بر دو هزار و 2500 واحد صنعتی و تولیدی در سامانه بهین‌یاب اشاره و تصریح کرد: این واحدها در مجموع 787 میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

وی از بهره‌مندی نهایی ۲۳۵ واحد از این تسهیلات ارزان‌قیمت تا ابتدای هفته جاری خبر داد و گفتخوشبختانه بانک‌های استان بیش از تعهد خود برای ارائه تسهیلات به واحدهای مشکل‌دار اعلام آمادگی کردند که جای تقدیر دارد.

خباز از تعهد ۴۴۳ میلیارد تومانی بانک‌های این استان خبر داد و افزود: بانک‌های این استان 20 میلیارد تومان بیش از تعهد خود تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: البته شمار بیشتری از واحدها با رقمی بیشتر از تعهدات بانک‌ها معرفی شدند که تلاش می‌کنیم با رفع مشکل نقدینگی آنها فضا را برای بازگشت رونق به استان فراهم کنیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه بانک‌های ملی، صنعت، ملت و بانک کشاورزی استان تاکنون 50 درصد از تعهد خود را عملی کردند گفت: مابقی بانک‌ها نیز موظف شدند که سهم پرداختی های خود را افزایش دهند.

به گزارش سمنان لاین وی با تقدیر از همراهی همه مدیران بانکی و کلیه مسئولان استان تصریح کرد: استان سمنان از وحدت و انسجام بی‌نظیری برخوردار است و همین وحدت و انسجام سبب شده که این استان در همه بخش‌ها پیشرفت خوبی داشته و در شمار استان‌های برتر کشور قرار گیرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب