2:42:30 - شنبه 1 اکتبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترکواکبیان در واکنش به گزارش مرکز پژوهش ها توسط کاظم جلالی؛
زنگ انشا گذشته ، حالا زنگ حساب و رياضيات است!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مصطفي کواکبيان نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌ روز چهارشنبه 7 مهرماه در صحن علني مجلس و پس از ارائه گزارش کاظم جلالي رئيس مرکز پژوهش‌هاي مجلس با موضوع اولويت‌هاي مجلس در برنامه ششم توسعه گفت:

kavakeb1

اي کاش آقاي جلالي به جاي يک ساعت صحبت خلاصه‌برداري مي‌کردند چرا که اصل کتابچه مرکز را نمايندگان ديده‌اند و نيازي نبود از اول تا آخر توضيح دهند.وي با اشاره به اينکه زنگ انشا گذشته است و زنگ حساب و رياضيات است اظهار داشت: اين گزارش انشا نويسي خوبي است و عبارات زيبايي دارد اما اينکه ما بياييم راهکارهاي عملياتي را در قالب الفاظ و تعابير بياوريم دردي را دوا نمي‌کند.کواکبيان با يادآوري اينکه 4 ماه از عمر مجلس دهم گذشته است گفت: بايد ببينيم چه طرح‌ها و لوايحي که به درد مي‌خورد در مجلس بررسي شده است.

وي با تاکيد بر لزوم ارائه نسخه شفابخش و عملياتي و محسوس و ملموس خاطرنشان کرد: ما قانون در اين کشور کم نداريم و وظيفه نظارتي مجلس در برنامه‌هاي ارائه شده کمرنگ است.

وي از ضرورت تغيير شيوه بودجه نويسي کشور گفت و تصريح کرد: بايد بودجه 50 الي 60 موسسه‌اي که مرتزق از بيت المال هستند ولي به جايي پاسخگو نيستند به صورت عملياتي مطرح مي‌شد.

نماينده مردم تهران درمجلس شوراي اسلامي‌گفت: درباره فساد سيستماتيک در دستگاه‌هاي اداري و تشکيلاتي نمي‌بينيم که طرحي جدي مطرح شده باشد؛ آيا يک زماني اختلاس‌هاي ميلياردي، يک زمان فيش‌هاي نجومي‌و امروز املاک نجومي‌از مجلس چه راهکاري به مردم مي‌خواهد ارائه دهد؟

وي با تقاضا از رئيس مجلس جهت مدنظر قرار دادن ماده 142 آيين‌نامه داخلي مجلس خاطرنشان کرد: اين ماده مي‌گويد بايد سه هفته پس از شکل گيري کميسيون تلفيق آغاز به کار کنند چرا اين کميسيون کند عمل مي‌کند. من توهم توسعه ندارم اما ظاهرا مي‌خواهند يک سال ديگر کشور بدون برنامه بماند.

کواکبيان بي‌توجهي به ارتقاي جايگاه مجلس در راس امور را در گزارش مرکز پژوهش‌هاي مجلس مورد اشاره قرار داد و گفت: چه توصيه‌هاي ملموسي داريد که اين امامزاده حرمت خود را درسطح نظام حفظ کند؟

وي بي توجهي به توسعه سياسي را يکي ديگر از نقدها به اولويت‌هاي مرکز پژوهش‌هاي براي مجلس عنوان کرد و اظهار داشت: چه راهکاري براي برگزار شدن هر چه بهتر انتخابات‌هاي کشور تدوين شده است؟ در کجاي اين کتابچه درباره تقويت احزاب سخن گفته شده است؟

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي‌به مظلوميت فرهنگ در گزارش مرکز پژوهش‌ها اشاره کرد و گفت: من براي تاسيس راديو تلويزيون خصوصي در اين کشور پيشنهاد داده بودم اما متاسفانه در گزارش فوق مشاهده نشد.

کواکبيان در پايان با انتقاد از عدم حضور اصلاح‌طلبان در مرکز پژوهش‌هاي مجلس خطاب به هيئت رئيسه تاکيد کرد: دوستان اصلاح‌طلب در مرکز پژوهش‌هاي مجلس هيچ مسئوليتي ندارند و جا داشت از اين دوستان در اين مرکز استفاده مي‌شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب