21:25:55 - جمعه 30 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با رمز یا محمد، یا رسول الله(ص)؛
مرحله پایانی رزمایش الی بیت المقدس پنج در سمنان برگزار شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  مرحله پایانی رزمایش الی بیت المقدس پنج، روز جمعه در اردوگاه قدس سمنان با فرمان «یا محمد، یا رسول الله(ص)» از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اجرا شد.

82249875-71056809

به گزارش سمنان لاین ازایرنا نیروهای بسیجی حاضر در این رزمایش در این مرحله، دفاع ثابت منطقه ای را با راه اندازی حجم آتش وسیع در اردوگاه قدس سمنان به نمایش گذاشتند و اقتدار خود را به رخ کشیدند.
36 یگان از 10 هزار بسیجی استان سمنان حاضر در این رزمایش نیز بر اساس طرح از پیش تعیین شده، با استفاده از ظرفیت جغرافیایی و طبیعی منطقه، در برابر تهاجم دشمن فرضی عملیات پدافندی انجام دادند.
دفاع از مراکز حساس و کوی و برزن، حرکت، پشتیبانی، اجرای مواضع فریب، عمل و پشتیبانی نیز در دستور کار بسیجیان این رزمایش قرار داشت که با موفقیت بسیجیان به اجرا درآمد.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در آئین آغاز مرحله پایانی رزمایش الی بیت المقدس پنج در سمنان، با اشاره به موفقیت آمیز اعلام کردن اجرای رزمایش از آغاز تاکنون، گفت: رزمایش الی بیت المقدس پنج در سمنان به نوعی نمایش عزت و عظمت حضور بسیج در همه عرصه ها محسوب می شود.
سردارسید محمدتقی شاهچراغی افزود: امروز در اردوهای جهادی، طرح ولایت، اردوهای راهیان نور و سایر مأموریت های بسیج، این اقتدار متجلی شده است.
وی با بیان اینکه رزمایش الی بیت المقدس، تمرینی برای ادامه راه شهداست، گفت: رزمایش بزرگ الی بیت المقدس پنج بخشی از دِینی است که ما در قبال شهدا بر عهده داریم و باید راهی که آن ها به ما سپردند، را به درستی طی کنیم.
سردار شاهچراغی اظهار کرد: رزمایش الی بیت المقدس درواقع تمرینی برای ادامه راه و سبک و سیره زندگی شهدای والامقام در ابعاد معنوی و نظامی است.
وی با اشاره به اینکه حضور بسیج درصحنه های مختلف انقلاب اسلامی همواره خنثی کننده همه توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است، اظهار کرد: مردم بصیر و بزرگ ایران اسلامی همواره پای آرمان های خود ایستاده اند.
سرار شاهچراغی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور حاصل خون شهدای دفاع مقدس و شهدای بزرگوار مدافع حرم است، خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند و از آنان الگوبرداری کرده اند.
فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: امروز همه وظیفه داریم تا سیره زندگی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس را در جامعه ترویج دهیم.
همچنین در این رزمایش پیکر پاک و مطهر 2 شهید گمنام با حضور بسیجیان استان و مسوولان بسیج کشور و سمنان در این رزمایش تشییع شد.
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور و محمدرضا خباز استاندار سمنان نیز، به مقام شامخ این 2 شهید گمنام دفاع مقدس با اهدای شاخه های گل و قرائت فاتحه ادای احترام کردند.
نیروهای بسیج و سپاه حاضر در رزمایش بزرگ الی بیت المقدس پنج در سمنان به همراه شمار زیادی از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و مسوولان استانی و کشوری، 2 لاله گلگون کفن دوران دفاع مقدس را بر فراز دستان پرتوان و با گام های استوار خویش تشییع کردند.
رزمایش الی بیت المقدس پنج در سمنان با شرکت 36 گردان انجام شد که 34 گردان آن، اجرای رزمایش کردند و حدود 10 هزار بسیجی از هشت شهرستان استان سمنان در این رزمایش حضور داشتند.
گردان ها در منطقه، بر اساس مأموریت ها و تاکتیک هایی که برایشان پیش بینی شده، مستقر شدند، و به اجرای برنامه های دفاعی و رزمی محوله پرداختند.
به گزارش سمنان لاین ، استاندار سمنان، فرماندهان نظامی و انتظامی، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان و مدیران کل دستگاههای اجرائی استان و خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم نیز در مرحله پایانی رزمایش حضور داشتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب