11:59:52 - سه شنبه 27 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدم حمایت مالی استان ، علت فروش سهمیه لیگ برتر تیم فوتبال ساحلی سمنان به اصفهان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: ٤١ تیم از استان در لیگ های کشوری فعالیت می کنند که برای حضور آن ها در مسابقات بیش از ٢٥ میلیارد ریال نیاز است.

به گزارش سمنان لاین، فرزاد فتاحی روز سه شنبه در نشست امور اقتصادی و سرمایه گذاری در ورزش استان سمنان در سالن معراج استانداری افزود: تیم های شرکت کننده در لیگ های کشوری با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و نیازمند حمایت بخش های خصوصی و دولتی است.
وی اظهار کرد: کل اعتبارات ورزش و جوانان سمنان از محل استانی سه میلیارد ریال و از محل وزارت ورزش و جوانان نیز سه میلیارد ریال است که پاسخگوی نیاز تیم ها نیست.
به گزارش سمنان لاین ازایرنافتاحی با بیان اینکه ٣٥٠ هیات ورزشی در استان سمنان فعالیت دارد، افزود: برای تامین هزینه های هیات های ورزشی، اعتبارات دولتی ورزش و جوانان کافی نیست.
وی با اشاره به حضور ٦ تیم استان سمنان در لیگ برتر، اضافه کرد: سال ٩٤ به علت نبود حامی مالی، تیم فوتبال ساحلی سمنان سهمیه لیگ برتر خود را به اصفهان فروخت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به لزوم حمایت بخش صنعت و سرمایه گذاران از ورزش استان، گفت: باید تیم های قابل و باتوانایی فنی بالا به واحدهای تولیدی و صنعتی و سرمایه گذاران بزرگ استانی معرفی شوند تا آنها از تیم های استانی حمایت کنند.
وی افزود: در شان مربیان، ورزشکاران و رئیس های هیات های ورزشی نیست تا از دیگران تقاضای پول کنند و باید صنایع رو به رشد استان سمنان و واحدهای خصوصی، برای شکوفایی بیشتر تیم های ورزشی استان سمنان، از این تیم ها حمایت کنند تا از این طریق، به شکوفایی استعدادهای جوان و نوجوان در استان توجه شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه ورزش بخشی از توسعه استان را برعهده دارد، گفت: سال ٩٤ استان سمنان میزبان ٨٨ مسابقات کشوری بوده است و امسال نیز تاکنون استان 46 مسابقه ورزشی در سطح ملی در شهرستان های مختلف برگزار کرده است.
وی افزود: با میزبانی ٨٨ مسابقه ملی در استان سمنان در سال گذشته، در مجموع سه هزار ورزشکار از استان های مختلف به استان سمنان سفر کردند و در مجموع 45 میلیارد ریال به وسیله تیم های شرکت کننده در سمنان هزینه شد.
فتاحی یادآور شد: در مجموع در استان سمنان 100 هزار ورزشکار در حال فعالیت هستند که 32 هزار نفر از آن ها ورزشکاران سازمان یافته هستند و 90 درصد از این ورزشکاران جوانان و نوجوانان هستند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان اضافه کرد: در سال 94، تعداد 33 ورزشکار استان سمنان عضو تیم ملی بودند، 18 نفر به مسابقات برون مرزی اعزام شدند و این ورزشکاران در مسابقات بین المللی، جهانی و آسیایی توانستند، هفت مدال طلا، سه نقره و 2 برنز کسب کنند.
به گزارش سمنان لاین در این نشست با حضور محمد همتیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری و شماری از مسوولان استان سمنان حضور داشتند، درباره رونق بیشتر ورزش استان و حمایت بخش های خصوصی از ورزش پیشنهادها و راهکارهایی ارایه شد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب