21:28:46 - دوشنبه 26 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان بیشترین آمار تلفات تصادفات رانندگی بر حسب جمعیت را دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

 قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه بیشترین تعداد پرونده های ارجاعی به این سازمان مربوط به پرونده های نزاع و درگیری ها است، افزود: سالانه 400 تا 500 هزار پرونده در این زمینه به پزشکی قانونی ارجاع می شود.

 عبدالرزاق برزگر روز دوشنبه در آیین معرفی مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان در سالن دادگستری کل این استان، گفت: تعداد زیاد پرونده های نزاع و درگیری دلایل مختلفی مانند کاهش آستانه تحمل افراد، بروز مشکلات در روابط اجتماعی و درگیری های خانوادگی دارد.
وی اظهار کرد: پرونده های جنایی و پرونده های قتل که نیاز به رمزگشایی متخصص های پزشکی قانونی با انجام آزمایش دارد، مهم ترین پرونده های پزشکی قانونی است.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه سمنان بیشترین آمار تلفات تصادفات رانندگی بر حسب جمعیت را دارد ، گفت: در شاخص تلفات سوانح رانندگی به نسبت هر 100 هزار نفر جمعیت، استان سمنان بیشترین تلفات جاده ای را در این شاخص داشته است و به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 45.2 نفر در استان سمنان جان خود را بر اثر تصادفات رانندگی از دست داده اند.
برزگر افزود: دلیل اصلی این آمار، تردد بالای مسافران از محورهای مواصلاتی این استان است و تعداد قابل توجهی از متوفیان نیز بومی استان نیستند.
وی یاد آور شد: در کل کشور آمار تلفات حوادث رانندگی بر حسب هر 100 هزار نفر جمعیت، 21.1 نفر در سال 94 بوده است.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بر اساس آمار، بیشترین تلفات حوادث رانندگی در کشور مربوط به 10 استان سمنان، مرکزی، کرمان، ایلام، قزوین، بوشهر، فارس، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، بر حسب هر 100 هزار نفر جمعیت در سال 94 بوده است.
عبدالرزاق برزگر قائم مقام سازمان پزشک قانونی کشور، محمود قنبری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سید محسن مظهری رئیس کل دادگستری استان سمنان، مسوولان انتظامی استان و شماری از کارکنان پزشکی قانونی و مسوولان استان سمنان در این آیین حضور داشتند.
در کشور 340 مرکز پزشکی قانونی برای ارایه خدمات مختلف وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب