11:37:44 - یکشنبه 25 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان رشد فیزیکی زورخانه های درحال احداث دراستان ؛ شاهرود۷۵٪ ، گرمسار و مهدیشهر۳۰٪
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رییس هیات ورزشی باستانی و کشتی پهلوانی استان سمنان گفت: تکمیل مراحل ساخت زورخانه های شاهرود، مهدیشهر و گرمسار نیازمند توجه و تخصیص اعتبار است.

 82242248-71041297

به گزارش سمنان لاین از ایرنا سید حسین سبزواری افزود: ساخت زورخانه حضرت ابوالفضل(ع) شاهرود که از سال 91 آغاز شد، اکنون 75 درصد پیشرفت دارد و اتمام 25 درصد کار اجرایی آن نیازمند اعتبار است.
وی با بیان اینکه اختصاص یافتن سالانه 50 میلیون ریال به هیات باستانی و کشتی پهلوانی استان سمنان مشکلی را حل نمی کند، افزود: در شهرستان گرمسار و مهدیشهر با گذشت 2 سال از آغاز ساخت زورخانه، این طرح ها فقط 30 درصد رشد فیزیکی داشته و تقاضا داریم مسوولان امورعمرانی استان توجه بیشتری به این ورزش باستانی داشته باشند.

سبزواری با بیان اینکه استان سمنان دارای 2 هزار ورزشکار باستانی است، افزود: در سال گذشته استان سمنان به عنوان تیم منتخب پهلوانی و زورخانه ای به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به جشنواده فرهنگی ورزشی ایران در الجزایر اعزام شد.

رییس هیات ورزشی باستانی و کشتی پهلوانی استان سمنان تصریح کرد: در ارزیابی 40 مرحله ای فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای در مسابقات استانی و منطقه ای و مدال آوران، استان سمنان در کشور، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و در بین 47 هیات ورزشی استان، در رده پنجم قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: استان سمنان در سال 94-95 میزبان سه دوره از مسابقات کشوری در رشته های پهلوانی و زورخانه ای به میزبانی شهرستان ها بوده است که مسابقات پهلوانی و زورخانه ای منتخب تیم ملی با حضور 19 استان مهمترین این رویدادها بود که 2 نفر از استان سمنان در این تیم انتخاب شدند.
سبزواری افزود: مسابقات منتخب تیم ملی چرخ چمنی نیز به میزبانی شهرستان سمنان و رکورد سنگ در بسطام برگزار شد.
وی با بیان اینکه در گذشته ورزش باستانی و زورخانه ای مقدمه ای برای رسیدن به کشتی پهلوانی و با هم عجین بوده است، تاکید کرد: در سال گذشته بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و اتحادیه جهانی، کلیه کشتی های محلی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی پهلوانی قرار گرفت.
رئیس هیات ورزشی باستانی و کشتی پهلوانی استان سمنان خاطرنشان کرد: کلاس های آموزشی در زورخانه مولای علی(ع) شهر سمنان، پوریای ولی شاهرود و قمربنی هاشم دامغان، در رده سنی نونهالان برای استعدادیابی و با همکاری آموزش و پرورش برای کشف استعدادها برگزار شد.
به گزارش سمنان لاین در رده بندی کشوری رشته ورزشی باستانی و کشتی پهلوانی، استان سمنان در رتبه چهارم کشوری بعد از استان اصفهان، یزد و کرمان قرار دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب