2:17:35 - سه شنبه 20 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعتبار و زیرساخت، مهمترین مشکلات هندبال استان سمنان است
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس هیات هندبال استان سمنان گفت: هندبال برای رشد و توسعه در این استان با کمبود اعتبار و مشکلات تامین فضای برای فعالیت ورزشکاران مواجه است.

 محمد مصباحی  افزود: سالانه 90 میلیون ریال اعتبار به هیات هندبال استان سمنان اختصاص پیدا می کند، اما از سوی فدراسیون پرداخت نمی شود.
وی یاد آور شد: بنا بر قانون باید یک درصد از سقف اعتبار هر دستگاه ملی و استانی به توسعه ورزشهای قهرمانی و زیرساخت های ورزشی اختصاص می یافت که این امر محقق نشده است.
رئیس هیات هندبال استان سمنان تصریح کرد: با قراردادن سالن اختصاصی هندبال شهرسمنان در مزایده و نداشتن قدرت مالی هیات هندبال برای برنده شدن در مزایده، این سالن به بخش خصوصی واگذار شد.
وی خاطرنشان کرد: استان سمنان در ارزیابی فدراسیون کشوری رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داد و با 400 نفر ورزشکار مرد و 200 بانوی هندبالیست بیمه شده در رده های سنی نونهالان ،نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در حال فعالیت است.
مصباحی با بیان اینکه مهم ترین مشکل هندبال استان سمنان کمبود امکانات و فضای آموزشی است، تاکید کرد: با شکل گیری پایگاه قهرمانی درسالن تختی شهرسمنان، بازیکنان مستعد بعد از تشخیص هیات فنی هندبال می توانند از امکامات این محل استفاده کنند.
رییس هیات هندبال استان سمنان گفت: به ترتیب شاهرود، مهدیشهر و سمنان فعالیت بیشتری در رشته ورزشی هندبال دارند و گرمسار در هندبال بانوان پیشتاز است.
وی با اشاره فعالیت برخی تیم های هندبال استان سمنان، تصریح کرد: تیم هندبال فروسیلیس ایران از سمنان، با حضور تیم هایی از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان و مازندران، نائب قهرمان منطقه یک هندبال کشور شد.
وی با اشاره به دیگرموفقیت های هندبالیست های استان سمنان خاطرنشان کرد: در سال 95 تیم هندبال جوانان شهرداری سمنان به مقام سوم مسابقات منطقه ای کشور، تیم جوانان شاهرود به مقام دوم مسابقات منطقه یک کشور و تیمی از مهدیشهر به مقام سوم نونهالان یک کشور دست یافتند.
رئیس هیات هندبال استان سمنان با بیان اینکه در سال 94 یکی از نوجوانان شهرستان دامغان به اردوی انتخابی تیم ملی اعزام شد که پس از 11 مرحله انتخاب شد، اما به دلیل لغو مسابقات از سوی کشور بحرین، این بازیکن در مسابقات درنظر گرفته شده حضو نیافت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب