2:11:23 - دوشنبه 19 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فقدان خودروي نردبان‌دار با وجود تعدد ساختمان‌هاي مرتفع درسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

140250

سمنان لاین -مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، آموزش، پيشگيري و عمليات را سه حوزه کاري اصلي سازمان متبوع خود برشمرد و گفت: ارائه خدمات مطلوب در حوزه عمليات نيازمند تأمين تجهيزات و نيروهاي داراي سلامت جسمي و رواني است که در بخش دوم از دو سال قبل، با حمايت شوراي اسلامي شهر، 47 نيروي جوان ورزشکار به مجموعه آتش‌نشاني اضافه شده‌اند.

آتش‌پاد سوم سعيد اسمعيل‌پور،با ابراز تأسف از اين موضوع که سمنان به عنوان مرکز استان هنوز از نعمت خودروي نردبان‌دار بي‌بهره است، گفت: اعتبار لازم براي خريد اين خودرو، 40 ميليارد ريال است که پرداخت اين رقم در توان سازمان آتش‌نشاني نيست.

وي با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته توسط سازمان همياري‌هاي شهرداري به منظور استفاده از برخي از مواد قانون تشکيل سازمان مديريت بحران مبني بر ابلاغ دستورالعمل‌هاي نحوه انجام اقدامات اضطراري و هنگام احتمال وقوع حوادث، گفت: اين سازمان مي‌کوشد با استفاده از اين قانون، اعتباراتي را به سازمان‌هاي آتش‌نشاني فاقد خودروي نردبان‌دار اختصاص دهد.

اسمعيل‌پور با تأکيد بر اين که با توسعه ساخت و ساز در فضاي شهري، تجهيزات کنوني سازمان پاسخگوي رسيدگي به حوادث در ساختمان‌هاي مرتفع‌تر از دو طبقه نيست، خواستار حمايت نهادهاي فرادستي براي بهبود وضعيت در حوزه خدمات ايمني شد.

وي تجهيز سازمان آتش‌نشاني به خودروهاي موردنياز را افزون بر ارتقاء سطح خدمات‌رساني در حوزه ايمني، موجب حفظ جان امدادگران و آتش‌نشانان دانست.

پنجمين ايستگاه آتش‌نشاني شهر سمنان احداث مي‌شود

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان در ادامه با بيان اين که مطابق با استانداردها به ازاي هر 50 هزار نفر جمعيت، بايد يک ايستگاه آتش‌نشاني وجود داشته باشد گفت: پيش‌بيني مي‌شود برابر سرشماري آتي، جمعيت شهر سمنان از 200 هزار نفر فراتر رود، لذا با توجه به وجود 4 ايستگاه فعال آتش‌نشاني در شهر سمنان، لازم است نسبت به تسريع در احداث پنجمين ايستگاه آتش‌نشاني اقدام شود.

اسمعيل‌پور با اعلام اين مطلب که جانمايي پنجمين ايستگاه آتش‌نشاني سمنان به دليل وجود 12 هزار واحد آپارتماني و بيش از 40 هزار نفر جمعيت ساکن، در مسکن مهر صورت گرفته است، گفت: با توجه به ضرورت‌هاي احداث اين ايستگاه، در حال حاضر زمين موردنظر را در اختيار گرفته‌ايم، اما با وضعيت مالي موجود سازمان آتش‌نشاني، امکان آغاز عمليات ساخت و ساز براي سازمان وجود ندارد.

وي اعتبار لازم براي احداث ايستگاه مذکور را بيش از 10 ميليارد ريال عنوان کرد و گفت: خوشبختانه اين موضوع در شوراي مديران مطرح شد و از آن‌جا که احداث اين ايستگاه در بودجه شهرداري لحاظ شده است، با نظر مساعد شهردار سمنان، مقرر شد که عمليات اجرايي اين پروژه در شش‌ماهه دوم سال جاري آغاز شود.

بهره‌گيري از اعتبارات ملي و استاني براي احداث ايستگاه آتش‌نشاني

وي احداث ايستگاه آتش‌نشاني مسکن مهر را از زمان آغاز، نيازمند بيش از 2 سال زمان دانسته و گفت: با شروع عمليات اجرايي، تلاش مي‌کنيم از اعتبارات استاني و ملي براي تسريع در بهره‌برداري از اين ايستگاه و گسترش خدمات‌رساني به شهروندان بهره‌گيري کنيم.

اسمعيل‌پور از پايان نصب 31 دستگاه شير هيدرانت در مناطق مختلف شهري خبر داد و گفت: تعداد اين شيرها از بيست سال پيش 29 دستگاه بود که اين رقم در حال حاضر به 60 دستگاه رسيده و هم‌اکنون تمامي شهر سمنان تحت پوشش شيرهاي هيدرانت است.

وي اين اقدام را گام مهمي در جهت کاهش خسارات به اموال شهروندان به سبب کاهش زمان آبگيري خودروهاي آتش‌نشاني در ميانه عمليات دانسته و افزود: 31 شير هيدرانت پيش‌گفته از طريق سازمان همياري شهرداري‌ها با هزينه‌اي بالغ بر 900 ميليون‌ريال خريداري شده و نصب و به بهره‌‌برداري رسيده است.

وي خريداري يک دستگاه ست امداد و نجات هولماترو با اعتبار يک ميليارد و 100 ميليون‌ريال را از ديگر اقدامات سازمان متبوع خود عنوان کرد و گفت: يکي از کاربري‌هاي ست امداد و نجات مذکور، امکان استفاده از فک و قيچي در تصادفات است که به سرعت عمل بيش‌تر در نجات سرنشينان خودرو کمک بسيار مي‌کند.

وي همچنين از پيگيري براي خريد و تجهيز دو خودروي پيشروي تندرو تا دهه مبارکه فجر خبر داد.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان، بازديد از ساختمان‌هاي ادارات و صدور دستورالعمل ايمني براي اين مراکز را از ديگر اقدامات سازمان متبوع خود برشمرد و گفت: اين اقدام به ارتقاء ايمني شهر مي‌انجامد و تأثير مستقيمي در تأمين پايدار ايمني خواهد داشت.

اسمعيل‌پور همياري و همکاري شهروندان را اصلي اساسي در ارتقاء سطح ايمني شهر عنوان کرد و گفت: دانش‌آموزان جامعه هدف ما در فرهنگ‌سازي به منظور ارتقاء سطح ايمني هستند؛ لذا برنامه آموزشي ما بر دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصيلي و به ويژه در مقطع ابتدايي متمرکز شده است.

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب