2:52:26 - یکشنبه 18 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
81 تفاهم نامه سرمايه‌گذاري در استان سمنان امضا شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مدير کل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان با بيان اينکه جذب سرمايه‌هاي بخش خصوصي راه نجات توليد در بخش کشاورزي است، گفت: در يکسال اخير 81 تفاهم‌نامه سرمايه‌گذاري استان امضا شد.

امير خليلي خواه  ضمن بيان اينکه مردم در اقتصاد مقاومتي بنياد و اساس کار هستند، ابراز داشت: اقتصاد مقاومتي اقتصاد بر مبناي دولتي نيست و آن‌ را مي‌توان ظرفيتي براي حضور بخش خصوصي و مردمي ‌دانست لذا چرخ‌هاي توليد در کشور در اين نوع اداره اقتصاد، به دستان خود مردم مي‌چرخد و از اين منظر، جذب سرمايه‌گذار در بخش خصوصي، اهميت دارد.

به گزارش سمنان لاین ازمهر وي با بيان اينکه توليد محوري و اقتصاد مبتني بر نيروي بومي ‌دو رويکرد اقتصاد مقاومتي هستند، افزود: هدف ما از اجراي سياست‌هاي حمايتي سرمايه‌گذاري، توسعه متوازن در استان سمنان است که به صورت ويژه به آن پرداخته خواهد شد.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان همچنين گفت: از سوي ديگر فراهم کردن زمينه براي سرمايه‌گذاري و برنامه‌ريزي درست و منطقي از مهمترين وظايف دولت است که بايد در اجراي آن تلاش کرد تا اقتصاد مقاومتي مطلوب و مدنظر محقق شود.

خليلي خواه با تاکيد بر اينکه جذب سرمايه‌گذار يکي از برنامه‌هاي مرکز خدمات سرمايه‌گذاري در استان سمنان است، افزود: باور و برنامه ما در مديريت اقتصادي استان بر اين اصل استوار است که با وجود قابليت‌ها، تلاش و پيگيري، مي‌توان به رشد و توسعه دست يافت.

وي ادامه داد: استان سمنان داراي ظرفيت‌هاي فرواني است که بايد براي دستيابي به توسعه، از آنها بهره برد و در اين راستا و همزمان با همايش سرمايه‌گذاري استان در اسفند ماه سال گذشته، 67تفاهم نامه در بخش‌هاي صنتعي و توليدي با همراهي و مشارکت سرمايه‌گذاران به امضا رسيده است.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان با بيان اينکه ارزش تفاهم‌نامه‌هاي امضاء شده در اين قراردادها دو هزار و 700 ميليارد تومان بوده است، بيان داشت: در جريان سفر رئيس جمهور و هيات دولت به استان در فروردين ماه سال‌جاري نيز 14 تفاهم نامه در بخش‌هاي مختلف به امضاء رسيده که اين تفاهم‌نامه‌ها در مجموع به عدد81 رسيده است.

به گزارش سمنان لاین وي افزود: تاکنون تفاهم‌نامه10 طرح در بخش کشاورزي استان سمنان نيز به امضا رسيد که پس از بررسي و ارزيابي‌هاي انجام شده، شش تفاهم‌نامه جنبه اجرايي پيدا کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب