2:54:56 - یکشنبه 18 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کسب رتبه نخست توسعه متوازن رشته‌هاي تحصيلي در کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان در نماز جمعه اين هفته سمنان از کسب رتبه نخست توسعه متوازن رشته‌هاي تحصيلي اين استان در کشور خبر داد.به گزارش اداره اطلاع‌‌رساني و روابط عمومي ‌آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان در جمع نمازگزاران سمناني، با اشاره به اينکه معلمي ‌شغل انبياست، اظهار كرد: معلمان در سطح استان با جديت در پي آموزش و تعليم و تربيت هستند.

وي با بيان اينکه آموزش و پرورش استان رتبه برتر کشوري را در بسياري از شاخص‌ها به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: فرهنگيان استان با فعاليت در پست‌هاي مختلف توانسته‌‌اند، موفقيت‌هاي بسياري را براي اين سازمان کسب کنند.جهان با اشاره به اينکه استان سمنان اولين استان با سواد در کشور است، گفت: استان سمنان فقط 1500 بي‌سواد دارد که تاکنون شناسايي نشده‌اند.

وي تصريح کرد: اگر اين تعداد از بي‌سوادان نيز معرفي و شناسايي شوند بي‌سوادي در استان را به صفر خواهيم رساند.مدير کل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به پوشش 99 درصدي تحصيلي در تمام پايه‌هاي تحصيلي استان بيان کرد: کسب رتبه‌هاي عالي کنکور و مقام‌هاي ورزشي ملي و بين‌المللي، پوشش تحصيلي 100 درصدي در دوره ابتدايي بخشي از موفقيت‌هاي آموزش و پرورش استان است.جهان، رتبه اول ضريب پوشش تحصيلي در دوره ابتدايي، رتبه اول کشور در جهت پوشش تحصيلي دوره پيش‌دبستاني تا مرز 85 درصد، کسب رتبه دوم کشوري در سال 94 در کنکور سراسري، رتبه اول توسعه متوازن رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و رتبه اول کشوري از لحاظ ميزان باسوادي را از ديگر افتخارات آموزش و پرورش استان سمنان عنوان کرد.

وي با اشاره به اينکه آموزش و پرورش متعلق به همه‌ي مردم است خاطرنشان کرد: ارتباط خود را با مدارس و معلمان حفظ کنيد و پيگير وضعيت تحصيلي و اخلاقي فرزندتان باشيد.

مديرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: بيش از 40 درصد از مدارس اين استان فرسوده است، که بايد براي افزايش امکانات رفاهي براي دانش آموزان اقدامات موثري صورت گيرد.

محمدرضا جهان در پايان يادآورشد: بيش از 10 هزار نفر معلم در سال تحصيلي جديد به بدنه به عنوان معلم در وزارت آموزش و پرورش جذب شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب