23:44:03 - یکشنبه 18 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شاهرود: برگزاری جشنواره های ملی برای معرفی شاهرود/ فاتح: گام های بلندی در حوزه گردشگری شاهرودبرداشته خواهدشد!
کانال تلگرام سمنان لاین

  فرماندار شاهرود گفت: ظرفیت و توانمندی های موجود در زمینه گردشگری شهرستان با توسعه و تقویت بسترها ، بهترین راهکار در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 82234742-71026338

به گزارش سمنان لاین ازایرنا سید محمد رضا هاشمی روز یکشنبه در نشست کمیته گردشگری شاهرود در فرمانداری این شهر افزود: برای ایجاد اشتغال پایدار، ظرفیت های گوناگون روستاها و شهرهای این شهرستان در عرصه گردشگری با تلاش مردم و مسئولان به ویژه دهیاران و شوراها به عموم مردم معرفی شود.
وی باتاکید براینکه پیگیری این امر به صورت جدی از سوی مردم روستاها و شهرهای دارای جاذبه گردشگری ، گره بسیاری از مشکلات اقتصادی را می گشاید ،ادامه داد: استفاده از توان و ظرفیت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی و خصوصی در معرفی بیشتر این توانمندی ها به دانشجویان گامی تاثیر گذار است.
وی وجود بیش از 35 هزار نفر دانشجو در 15مرکز آموزش عالی این شهرستان را یکی ازمهمترین ابزار تبلیغاتی گردشگری برشمرد.
هاشمی با بیان اینکه حدود یازده درصد این دانشجویان را افراد بومی و مابقی را غیر بومی ها تشکیل می دهند،تاکید کرد: برگزاری اردوهای توجیهی دانشجویی در مراکز گردشگری این شهرستان باعث جذب مردم در منطقه و پایداری اقتصاد است.
وی همچنین وجود مقبره امامزادگان و عارفان بزرگ و نامی مانند شیخ ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی در این شهرستان را یکی از زیر ساخت های مهم برای پویایی اقتصاد و اشتغال پایدار جوانان اعلام کرد و گفت: هماهنگی و همدلی بیشتر مسئولان برای این امر ضروری است.
به گزارش سمنان لاین فرماندار شاهرود برگزاری جشنواره های منطقه ای و ملی ،بازارچه های محلی و سنتی صنایع دستی و نمایشگاه ها را برای معرفی غنای فرهنگی و گردشگری شاهرود موثر دانست.
هاشمی انجام برخی کارهای فرهنگی را در راستای برآورده ساختن نیاز جامعه و کاهش چالش ها و آسیب های فردی و اجتماعی مهم خواند و گفت: در دوسال گذشته 13 کنسرت موسیقی ،پیاده روی های متعدد خانوادگی و جشنواره های زیادی در این شهرستان برگزار شده است.
علی یعقوبیان شهرداربسطام هم در این نشست ازمیزبانی شهر نمونه گردشگری بسطام برای نشست شهرهای گردشگری ایران در آبان ماه سال جاری خبر داد.
وی تاکید کرد: برای شناساندن توانمندی های گردشگری شهرستان شاهرود دراین نشست ، برنامه ریزی لازم انجام شده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود هم در این نشست از برگزاری هفتمین جشنواره گردشگری سفر به زیستگاه زاغ بور در منطقه نمونه گردشگری زیست کره توران بخش بیارجمند شهرستان شاهرود خبر داد.
حمید رضا حسنی افزود: این جشنواره با هدف آشنایی گردشگران با قابلیت های گردشگری طبیعی از جمله پرنده نگری ،با همکاری اداره پارک ملی توران،جمعه دوم مهرماه سال جاری برگزار می شود.
وی با تاکید بر اینکه زاغ بور از گونه های پرندگان آندمیک یا بومی انحصاری ایران است که زیستگاه اصلی آن منطقه خوارتوران شاهرود است،ادامه داد: طبیعت گردان در این زمان برنامه های متنوع و گسترده بومی و محلی را به تماشا خواهند نشست.
وی با بیان اینکه ، تورهای دانشجویی فقط با دفاتر مجاز این سازمان قرار داد می بندند ، افزود: این کار مزایایی مانند تخصیص راهنمای دوره دیده و برنامه های مدون و استاندارد را در پی دارد.
به گزارش سمنان لاین رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود هم در این نشست گفت: تا کنون از مواهب و امکانات گردشگری شهرستان شاهرود استفاده بهینه نشده و لازم است گامهای بلندی در این حوزه برداشته شود.
دکتر محمد مهدی فاتح افزود : پردیس معدن آموزشی این دانشگاه به عنوان یک مقصد پژوهشی -علمی و گردشگری که در منطقه بکر و زیستگاه حیات وحش واقع شده ، آماده ارائه خدمات علمی و گردشگری است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب