14:08:52 - چهار شنبه 14 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده جدید انتظامی شهرستان شاهرود معرفی شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 سرهنگ سید مجتبی اشرفی به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان شاهرود معرفی شد.

 آیین معارفه و تکریم فرماندهان کنونی و پیشین انتظامی شهرستان شاهرود صبح چهارشنبه با حضور مسئولان نهادهای نظامی و انتظامی، اجرایی و قضایی استانی و شهرستانی در سرسرای هلال احمر شاهرود برگزار شد.
امام جمعه شاهرود در این آیین دو نعمت سلامت و امنیت را بنا به فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص)، نعمت هایی مجهول دانست و گفت: اگر کشوری همه اسباب لازم برای رشد مادی و معنوی را داشته اما امنیت نداشته باشد، هیچ چیز ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی با بیان اینکه در سایه امنیت بسیاری از امور تحقق می یابد، افزود: اگر اوضاع امروز بسیاری از کشورهای اسلامی را ببینیم متوجه می شویم که با داشتن نفت و سرمایه اما از نعمت امنیت محروم هستند.
وی اضافه کرد: روزگاری برخی می خواستند به نیروی انتظامی لطمه بزنند اما به برکت انقلاب اسلامی این نهاد امروز از اعتماد و آبروی بسیاری نزد مردم برخوردار است.
فرماندار شهرستان شاهرود نیز بهترین سرمایه نیروی انتظامی را اعتماد مردم خواند و گفت: در بسیاری از کشورها ممکن است نیروی پلیس امکانات و تجهیزات بسیاری داشته اما از اعتماد مردم بی بهره باشد.
سید محمد رضا هاشمی با بیان اینکه انسان از ابتدای تولد تا موقع مرگ به نوعی با نیروی انتظامی در ارتباط است، افزود: همچنان که به هوای پاک برای تنفس نیاز است، برای داشتن آرامش در زندگی نیز مردم نیازمند امنیت در جامعه هستند.
وی همچنین نقش پررنگ معنویات را یکی از ویژگی های نیروی های نظامی و انتظامی کشور عنوان و تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی در کنار همه مسائل و مأموریت های خود از انجام کارهای معنوی و فرهنگی نیز غافل نمی ماند.
معاون استاندار سمنان تأکید کرد: این نیرو با نقش تأثیرگذار خود در برپایی امنیت انتخابات از زمان پیش از برگزاری تا پس از آن، زمینه را برای حضور مردم در پای صندوق های رأی فراهم کرده است.
هاشمی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی نیروی انتظامی شهرستان یادآور شد: امسال دو محموله 450 و 663 کیلوگرمی مواد مخدر کشف شده و آمار وقوع سرقت و آسیب های اجتماعی نیز بسیار کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: شاهرود وسیع ترین شهرستان استان و دارای بیشترین تعداد روستاها است و موفقیت های نیروی انتظامی نشان از تعامل خوب و سازنده آن با شورای تأمین و دیگر نهادهای تأثیرگذار در این حوزه است.
فرمانده سابق انتظامی شهرستان شاهرود نیز در این آیین به ارایه گزارشی کوتاه از عملکرد خود در این مدت پرداخت.
سرهنگ غلامرضا کاظم زاده با اشاره به کاهش 14 درصدی سرقت و افزایش 13 درصدی آن در شش ماهه اول امسال به نسبت مدت مشابه سال پیش، گفت: سرقت از منازل که تأثیر زیادی در ایجاد احساس ناامنی میان مردم دارد امسال 15 درصد کاهش و کشف آن نیز 18 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در مجموع سرقت های مهم با 29 درصد، جرایم امنیتی با 67 درصد و نزاع های دسته جمعی نیز با 81 درصد کاهش روبه رو بوده اند.
کاظم زاده با تأکید بر این که این موفقیت در حالی به دست آمد که هیچ تغییری در تعداد نیروها و یا افزایش امکانات نیروی انتظامی به وجود نیامده بود، بیان کرد: دستگاه قضایی و دادستانی شهرستان نیز با اقدامات سخت گیرانه خود در خصوص برخورد با سارقان نقش زیادی در پیش گیری از وقوع جرم داشته است.
در این آیین سرهنگ سید مجتبی اشرفی به مدت سه سال به عنوان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شاهرود معرفی شد. همچنین از تلاش های سرهنگ غلامرضا کاظم زاده در مدت تصدی این سمت و همچنین 30 سال خدمت وی در نیروی انتظامی تجلیل شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب