14:05:59 - چهار شنبه 14 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره ای که با هدف رونق تولید کشاورزان برپا شده است نه صِرف برگزاری یک جشنواره!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نکته ی حائز اهمیت که متأسفانه تاکنون کمتربدان توجه شده انتخاب موضوعی شاخص ، درخورشأن و ارزشمند است که علاوه بر شناساندن ظرفیت های مرکزاستان و دیگرشهرستان های استان  ، برگزاری جشنواره در راستای اهداف مهمی مانند کمک به تولید و رونق اقتصادی باشد نه صِرف برگزاری یک جشنواره فقط برای یک جشنواره!

لازم به ذکراست دامغان در جشنواره پسته بسیار علمی و موثر عمل کرده است .


اصل خبر…

دبیر سومین جشنواره ملی پسته در دامغان استان سمنان گفت: نمایشگاه این جشنواره با هدف کمک به افزایش و رونق تولید پسته از 24 تا 26 شهریور 95 در سالن هلال احمر دامغان برپا شده است.

 82229604-71016065

رضا زارع زاده روز چهارشنبه درباره نمایشگاه سومین جشنواره ملی پسته در دامغان استان سمنان  گفت: بیش از 40 غرفه با موضوعاتی مانند صنایع کشاورزی، سموم و کودهای گیاهی، صنایع دستی، صنایع غذایی، شیرینی جات پسته ای، عرضه و فروش مستقیم پسته، ادوات کشاورزی با حضور شرکتهای داخلی و نمایندگانی از کشورهای خارجی از آلمان و تایلند در حاشیه این جشنواره برپا شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی هدف از برگزاری این جشنواره و نمایشگاه را به اشتراک گذاشتن تجربیات و ارایه نوین ترین دستاوردهای حوزه کشاورزی و محصول پسته عنوان و خاطرنشان کرد: کمک به هدایت سرمایه گذاری های حوزه کشاورزی به ویژه درباره محصول پسته از هدفگذاری های این جشنواره و نمایشگاه است.
وی معرفی جاذبه های سرمایه گذاری شهرستان دامغان برای جذب سرمایه گذار، تقدیر از باغداران پسته نمونه، کمک به هدایت سرمایه گذاری در این حوزه، انعقاد قراردادهای تجاری با هیاتهای داخلی و خارجی را از اهداف سومین جشنواره ملی پسته و نمایشگاه این جشنواره عنوان کرد.
به گزارش سمنان لاین در شهرستان دامغان در استان سمنان حدود 17 هزار هکتار باغ پسته وجود دارد که حدود 13 هزار هکتار از آن بارور است و تولید سالانه پسته دامغان به طور متوسط 40 هزار تن عنوان شده است که فقط سه تا چهار هزار تن از این مقدار از کشور صادر می شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مجید   سپتامبر 14, 2016  

    جشنواره جشنواره است …….!!!!!