15:13:34 - سه شنبه 13 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استاندارخبر داد ؛ سفر سه روزه استاندار نجف به استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: استان سمنان در رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و پرداخت تسهیلات در رتبه های بالای کشوری قرار دارد.

به گزارش سمنان لاین, محمد همتیان سه شنبه در نشستی در دفتر امام جمعه شاهرود با حضور فرماندار این شهرستان ، با بیان اینکه دولت بیشترین تلاش خود را در حوزه های اقتصادی صرف می کند، افزود: در استان سمنان نیز تاکنون موفقیت های بسیاری در رفع موانع تولید و سرمایه گذاری به دست آمده است.
وی راه اندازی دوباره کارخانه کنسانتره شاهرود را اقدامی بی نظیر خواند و تصریح کرد: هم اکنون این امید در دل تولید کنندگان به وجود آمده که می توان مشکلات بخش های مختلف را برطرف کرد.
به گزارش سمنان لاین ازایرنامعاون استاندار سمنان با اشاره به تأکید دولت در استفاده از توان بخش خصوصی، یادآور شد: در سال گذشته چندین سرمایه گذاری ازسوی بخش خصوصی در استان انجام و 27 میلیارد ریال تفاهم نامه نیز با بخش خصوصی در حوزه های گردشگری، کشاورزی، صنعتی و زیربنایی به امضا رسیده است.
همتیان اضافه کرد: مذاکراتی با معاونت اقتصادی آستان قدس رضوی انجام شده و امید است به برکت امام هشتم(ع) سرمایه گذاری هایی نو در استان انجام شود.
وی در ادامه از حضور سه روزه استاندار نجف در استان سمنان خبر داد و گفت: 65 درصد صادرات استان در سال پیش به کشورهای عربی بوده و حضور استاندار نجف نیز برای برقراری ارتباطات قوی تر در این زمینه موثر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان بیشترین صادرات سال های گذشته استان را مربوط به مواد معدنی مانند گچ دانست و افزود: ممکن است این محصولات حجم زیادی داشته باشند اما از ارزش صادراتی بالایی برخوردار نیستند و باید صادرات به سوی محصولاتی با ارزش تجاری بیشتر برود.
همتیان با اشاره به افزایش صادرات غیر نفتی کشور به نسبت صادرات نفتی، اضافه کرد: برای نخستین بار سال گذشته تراز تجاری کشور مثبت شده و در تولید گندم نیز به خود کفایی رسیده ایم.
همچنین امام جمعه شاهرود در این نشست، با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیش از 10 سال است که شعارهای اقتصادی را برای نام گذاری سال ها برمی گزینند، یادآور شد: این کار به این معنی است که اقتصاد پاشنه آشیل کشور است و دشمنان نیز در این سال ها از این راه به کشور صدمه وارد می کردند.
حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی با اشاره به تلاش دولت و مجلس در خصوص اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: هم اکنون صاحب نظران به این نتیجه دست یاقتند که برای کاهش آسیب ها هیچ اقدامی بهتر از اجرای اقتصادی مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری نیست.
وی بر راه اندازی بنگاه های اقتصادی کوچک و زودبازده تأکید کرد و گفت: توجه به این واحد های تولیدی کوچک هزینه کم تری در پی داشته و در مقابل می تواند اشتغال بیشتری نسبت به بسیاری از واحدهای کلان تولیدی و پرهزینه ایجاد کنند.
امام جمعه شاهرود همچنین داشتن پیوست فرهنگی را لازمه اجرای هر کاری دانست و افزود: در حوزه اقتصاد نیز باید به پیوست های فرهنگی توجه کرد و یکی از برکات انقلاب اسلامی این بود که امام راحل(ره) تمامی بخش های نظام را فرهنگی کرد.
امینی در ادامه بیان کرد: در گذشته دولت ها به آموزش و پرورش به عنوان هزینه نگاه می کردند در صورتی که بنابر تأکیدات مقام معظم رهبری، توجه به آموزش و پرورش سرمایه گذاری است چرا که دانش آموزان در آینده می توانند بسیاری از مشکلات کشور را برطرف کنند.
وی با تأکید بر این نکته که باید به ساخت مصلی نماز جمعه نیز به چشم سرمایه گذاری و نه هزینه نگاه کرد، افزود: مصلی ها نه تنها مکانی برای اقامه نماز، بلکه برای انجام بسیاری از کارهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و تربیتی نیز مناسب هستند.
امام جمعه شاهرود همچنین بر لزوم رفع مشکلات اقتصادی روستاییان تأکید کرد و گفت: می توان با کم ترین سرمایه گذاری در روستاها مردم را برای ماندن در روستاها و حتی مهاجرت معکوس از شهرها تشویق کرد چرا که نبود شغل مهم ترین عامل مهاجرت آنان است.
امینی اضافه کرد: مردم از آپارتمان نشینی خسته شده و به سوی باغ ها و طبیعت روی آورده اند و می توان آن ها را تشویق به سکونت در روستاها کرد.
ساماندهی صندوق های قرض الحسنه خانوادگی نیز یکی از پیشنهادات وی به معاون استاندار سمنان بود.
امام جمعه شاهرود یادآور شد: می توان با تشویق مردم از این سرمایه های راکد در نظام تولیدی کشور استفاده کرد.
محمدرضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار شاهرود هم در این نشست، توجه دولت تدبیر و امید به وضعیت زندگی مردم و اقتصاد کشور را مثال زدنی خواند.
وی افزود: دولت در کنار کارهای اساسی در زمینه برقراری روابط خوب خارجی ، حل مشکل پرونده هسته ای و اجرای طرح تحول سلامت ، به راه اندازی دوباره واحدهای تولید دارای مشکل نیز توجه اساسی کرد.
هاشمی به مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان شاهرود هم اشاره کرد و گفت: کارخانه کنستانتره شاهرود که از چهار سال پیش تا کنون تعطیل شده بود، به همت مسوولان شهرستان و حمایت های استاندار سمنان دوباره راه اندازی شد.
وی گفت: با راه اندازی دوباره این کارخانه از وارد شدن خسارت های فراوان به باغداران شاهرود وسایر شهرستان های استان جلو گیری شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب