13:52:53 - شنبه 10 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاکید نماینده سمنان بر اجرای قانون نظام فرهنگیان
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازمه توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور ساماندهی پایه های فرهنگی است، افزود: این امر باید در اولویت امور قرار گیرد.

 mas15

به گزارش سمنان لاین ، احمد همتی، روز شنبه در نشست مدیرکل آموزش و پرورش استان و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با مدیران مراکز آموزشی شهرستان سمنان در سالن اجتماعات این مدیریت افزود: توجه به تمام جنبه های مختلف فرهنگ، موجب توسعه و گسترش کشور می شود.
به گزارش سمنان لاین وی با بیان اینکه پایه و اساس اصلی فرهنگ سازی، ثبات و توسعه کشور ، آموزش و پرورش است، بر لزوم توجه به قشر فرهنگیان که قشری با صداقت و پرتوان هستند، تاکید کرد.
وی گفت: افراد شاغل در آموزش و پرورش به دنبال بهره برداری های اقتصادی نیستند و با تمام توان خود برای ارتقای کشور تلاش می کنند.
همتی با تاکید بر اجرای قانون نظام فرهنگیان، اظهار کرد: نظام فرهنگیان در برنامه ششم مصوب شده است و این قانون می تواند مبنای تغییر و تحول در نظام آموزش و پرورش کشور باشد.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی دفاع از حقوق صنفی، بازآموزی و افزایش کیفیت در آموزش، اظهار نظر درباره کتاب های درسی را از جمله مزیت های اجرای قانون نظام فرهنگیان عنوان کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه، با اشاره به اینکه تدریس‌های خصوصی و تدریس در منزل در سطح وسیعی در جامعه ما وجود دارد گفت: امروزه خیلی از افراد از پزشک و مهندس گرفته تا معلم و غیرمعلم به راحتی می‌توانند که به تدریس در این بخش بپردازند در حالی که اگر نظام معلمی یا همان نظام فرهنگیان شکل بگیرد به سهولت می‌توان این افراد را سامان‌دهی کرد.

وی با بیان اینکه این افراد باید دارای مجوز و کد ویژه شوند تصریح کرد: اگر سازمان نظام معلمی در کشور ایجاد شود، نظارت بر این بخش امکان‌پذیر خواهد شد. ضمن اینکه اصولا سازمان نظام فرهنگیان می‌تواند به جایگاه مناسبی برای پرورش مدیرانی در تراز ایران اسلامی تبدیل شود.

همتی با اشاره به اینکه امروزه بسیاری در کشور به شغل شریف معلمی اشتغال دارند اما استخدام نبوده و مزایای حداقلی این بخش هم بهره‌مند نیستند خاطرنشان کرد: بسیاری در مقاطع و مدارس مختلف به‌صورت‌های گوناگونی همچون حق‌التدریسی، خرید خدمتی، قراردادهای و…به تدریس اشتغال دارند که باید وضعیت استخدامی آنها مشخص شود و من و دیگر نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مردم پیگیر این مهم خواهم بود.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه، با بیان اینکه بسیاری از این‌ها بخش زیادی از عمر خود را برای آموزش در مدارس گذاشتند گفت: باید این افراد تحتپوشش استخدامی قرار گیرند.

عضو فراکسیون امید از تفاوت در پرداخت‌ها به‌عنوان نمودی از بی‌عدالتی در کشور نام برد و افزود: فرهنگیان و معلمان یکی از مهمترین اقشار جامعه است که حقوق‌شان در این بخش نادیده گرفته شده و این بی‌عدالتی زیبنده نظام مقدس اسلامی ما نیست.

به گزارش سمنان لاین دکتر همتی با اذعان به اینکه پرداخت حق‌مدیریت هم در دستگاه‌های مختلف متفاوت است افزود: این تفاوت‌ها به حدی است که گاه حق مدیریت در یک دستگاه 10 برابر بیشتر از دستگاه دیگر است و مدیران مدارس و آموزش و پرورش هم متاسفانه از آن دسته از مدیرانی هستند که حداقل ممکن را از این حقوق دارند و این در حالی است که استرس و حجم کار در آموزش و پرورش به مراتب بیشتر از بسیاری از دستگاه‌ها است.

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب