21:30:35 - پنجشنبه 8 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نشست دکتراحمدهمتی ،مصطفی کواکبیان ،فرماندار و جمعی از موثرین سمنان با وزیر نیرو در تهران
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – جلسه ای با حضور نمایندگان مردم سمنان و تهران در مجلس شورای اسلامی، فرماندارمرکزاستان، رئیس و نائب رئیس شورای شهرسمنان،معاون فرماندار ،مدیرعامل بنیادتوسعه سمنان و تعدادی از موثرین شهرسمنان با دکتر چیت چیان وزیرنیرو در خصوص مشکلات کمبودآب در کل استان سمنان در دفتر وزیر برگزارشد.

IMG_3291

به گزارش سمنان لاین در ابتدای جلسه دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تشکر از فرصت فراهم شده توسط دفتروزارت در تشکیل این نشست ،وزارت نیرو را از کم حاشیه ترین وزرات خانه ها عنوان کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مسئله ی مهم استان را کمبود آب مطرح کرد که خواستار نگاه ویژه  وزیر محترم نیرو در این خصوص شد.

سپس سید عباس دانایی فرماندارسمنان با بیان اینکه رشد جمعیت در شهر سمنان سه و هفت دهم درصد میباشد گفت ؛

افزایش جمعیت در شهرسمنان مسئولین شهرستان و استان سمنان را برآن داشت که برنامه های کوتاه مدت ،میان و بلندمدت جهت تأمین آب شهروندان را تدوین و موجبات امید و خرسندی را در مردم فراهم کنند که بدین ترتیب یکی ازمهمترین دغدغه ها برطرف خواهدشد.

وی در ادامه افزود ؛ آب شهر سمنان توسط 2 چشمه و17 حلقه چاه میباشدکه چیزی در حدود 670لیتر بر ثانیه میباشد که نیاز فعلی مرکزاستان 900 لیتربر ثانیه است.

دانایی عنایت ویژه وزیر را در اجرایی شدن هرچه سریعتر 4 حلقه چاه در منطقه سوکان سمنان با 17 میلیارد اعتبار شدکه با خط انتقال 22 کیلومتری به سمنان منتقل و با مابقی آب سمنان رینگ خواهد شد و با این همسان سازی آب نسبتا مناسبی در اختیار مردم قرار خواهدگرفت.

در ادامه غلامرضا سالار مدیرعامل بنیادتوسعه سمنان حاشیه سازی های صورت گرفته برای انتقال آب خزر به استان سمنان را تقبیح کرد.

سالار همچنین در خصوص راه های اجرایی شدن سدهای منطقه مواردی را مطرح کرد که توسط دکترچیت چیان وزیر نیرو  جهت بررسی بیشتر ، این پیشنهادات به معاونت مربوطه واگذارشد.

دکترهمتی نماینده مردم شهرستان های سمنان ،مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی هم با جمع بندی مباحث مطرح شده خواستار اجرایی شدن هرچه سریع تر انتقال آب خزر با توجه به قول رئیس جمهور به مردم در سفر سمنان شد.

دکتر همتی از آمادگی قرارگاه خاتم برای اجرای این پروژه خبرداد وافزود ؛

فوائد انتقال آب خزر فقط مختص استان سمنان نیست بلکه منافع ملی حکم می کند این اقدام هرچه سرع تر اجرایی شود.

دکتر همتی همچنین از مقرون به صرفه تر بودن انتقال آب خزر نسبت به انتقال آب خلیج فارس خبرداد و گفت :

میزان انتقال آب خزر معادل یک چهارصد هزارم آب دریای خزر است یعنی تقریبا به میزان یک قطره از یک ظرف 20 لیتری که با تأیید وزیر نیرو همراه بود.

به گزارش سمنان لاین در پایان دکتر چیت چیان ضمن قدردانی از پیگیری ها و حضور این جمع در راستای مطالبات مردم منطقه  ، اصلی ترین دغدغه ی وزارت نیرو را حل مشکلات آب شرب مردم دانست.

نکته ی مهم این نشست جمله ی پایانی دکترچیت چیان وزیر نیرو بود که تأکید کرد ؛

درصورت موافقت محیط زیست  وزارت نیرو  کار انتقال آب خزر را با سرعت آغاز خواهد کرد.

گزارش تصویری این نشست بزودی منتشر خواهدشد.

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مجید غایبی   سپتامبر 10, 2016  

    خدا قوت به همه عزیزانی که برای سمنان تلاش میکنند