15:38:26 - چهار شنبه 7 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان حضور گسترده مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن را خواستار شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین/ استاندار سمنان حضور آحاد مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن را خواستار شد و گفت: مردم با شرکت در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به ویژه با استفاده از روش الکترونیکی، همکاری خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران نشان می دهند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمدرضا خباز روز چهارشنبه در حاشیه آیین بهره برداری ساختمان اداره کل دیوان محاسبات استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: برای نخستین بار 40 درصد از سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور به روش مدرن و الکترونیکی و بدون استفاده از کاغذ از سوم تا بیست و چهارم ماه مهر در استان سمنان اجرا می شود که مردم باید در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشند.
وی با بیان این که با انجام دادن سرشماری به صورت الکترونیکی ماموران سرشماری از 76 هزار نفر به 22هزار نفر کاهش پیدا کرده اند، گفت: با استفاده از روش الکترونیکی 50 درصد از هزینه ها کاهش می یابد.
استاندار سمنان یادآور شد: یکی از رتبه های خوب نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا، رتبه سرشماری آن است به طوری که در حساس ترین شرایط در سال 65 ، سرشماری به طور کامل انجام شده بود.
وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود مردم خوب، متدین و همیشه در صحنه استان سمنان هم همانند همیشه در سرشماری به صورت فعالانه شرکت کنند.
خباز اظهار کرد: زبان آمار گویا ترین زبان ها است و با شرکت در سرشماری، اطلاعات کافی در زمینه ها مختلف به دست می آید و می توان برای مشکلات اقدامات پیشگیرانه انجام داد.
استاندار سمنان با بیان این که استان سمنان از نطر زیرساخت های اینترنتی رتبه اول کشور را داراست، افزود: تمام امکانات لازم برای شرکت مردم استان سمنان در سرشماری نفوس و مسکن به صورت الکترونیکی فراهم است.
اولین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران در سال 1335 بوسیله اداره امار عمومی وابسته به وزارت کشور اجرا شد.
تاکنون هفت سرشماری عمومی نفوس و مسکن اجرا شده و امسال قرار است هشتمین سرشماری بوسیله مرکز آمار ایران اجرا شود.
در این سرشماری قرار است اطلاعات افراد، سن، جنس، دین، تابعیت، میزان سواد، مدرک تحصیلی، وضع مهاجرت، فعالیت، وضع زناشویی و فرزند آوری و برخی اطلاعات دیگر ، واحد مسکونی، نحوه تصرف واحد مسکونی، مساحت زیر بنا و نوع اسکلت و مصالح به کار رفته در بنای واحد مسکونی جمع آوری شود.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب