11:22:31 - سه شنبه 6 سپتامبر 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سارقان مغازه در سرخه که با پوشش چادر سرقت کرده بودنددستگیر شدند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – فرمانده انتظامی شهرستان سرخه از دستگیری 2 سارق معتاد مغازه و کشف اموال سرقتی خبرداد.

به گزارش سمنان لاین ازمرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، سرهنگ ابوذر قربانی گفت: چند روز قبل، وقوع سرقت مغازه ای در یکی از خیابان های اصلی شهر به مرکز فوریت پلیسی 110 اعلام شد.
وی افزود: در بررسی مقدماتی صحنه جرم مشخص شد سارقان با پوشش چادر و شکستن مغازه وارد آن شده و ضمن دستبرد به دخل پول و برداشتن وجه نقد، مقادیری سیگار و کالاهای مصرفی سرقت کردند.
سرهنگ قربانی با بیان این که سارق مغازه هنگام ورود دستش را بریده و آثار خونریزی در محل مشهود بود اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع و اطلاع افکار عمومی از وقوع این سرقت، گروهی از ماموران پلیس آگاهی مسوول رسیدگی این پرونده شدند.
وی ادامه داد: بررسی دوربین های مدار بسته حوالی محل وقع جرم، کنترل مجرمان و سارقان سابقه دار و انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس پلیسی از جمله پیگیری های ماموران انتظامی برای شناسایی متهمان بود.
سرهنگ قربانی اضافه کرد: بنابر تحقیقات پلیس، سارق این مغازه با یک دستگاه سواری پیکان به محل وقوع جرم مراجعه کرده که شماره پلاک خودروی مورد نظر در ادامه بررسی ها به دست آمد.
وی به شناسایی کامل متهم و نشانی محل کار وی اشاره و خاطر نشان کرد: با هماهنگی قاضی پرونده ماموران انتظامی به شرکت محل کار وی مراجعه و در بررسی های بعدی مشخص می شود متهم در روز پس از وقوع سرقت با ارائه گواهی طول درمان، استراحت پزشکی گرفته است.
سرهنگ قربانی به شناسایی منزل متهم و دستگیری سارق جوان با دست بانداژ شده اشاره و تصریح کرد: متهم در بازجویی پلیس همدست 24 ساله خود را نیز معرفی کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان سرخه به دستگیری متهم دوم این پرونده و کشف اموال سرقتی و مقداری مواد مخدر اشاره و ابراز کرد: متهمان پس از اعتراف به سرقت از مغازه، به دادسرا معرفی و روانه زندان شدند.
سرهنگ قربانی به شهروندان به ویژه کسبه و بازاریان توصیه کرد: تجهیز اماکن تجاری به سامانه های امنیتی از جمله دوربین های مدار بسته و دزدگیر، تاثیر زیادی در کاهش وقوع سرقت دارد.
کشف سرقت در استان سمنان امسال 19 درصد افزایش یافت و از سوی نیروی انتظامی، سرقت از اماکن خصوصی، خانه، محتویات داخل خودرو و سرقت موتورسیکلت، عمده ترین نوع سرقت ها در استان شناسایی شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب