12:49:00 - چهار شنبه 31 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری همایش سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری توسط شهرداری سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

شهردار سمنان با بیان این که یکی از دغدغه های اصلی مدیران شهری شناسایی و حرکت به سمت منابع مالی پایدار است، گفت : افزایش منابع پایدار نیاز شهرهاست.

حسین موسوی در همایش سرمایه گذاری و اقتصاد شهری افزود: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای رسیدن به منابع مالی پایدار نقش تعیین کننده ای دارد.

حسین موسوی اظهار کرد: اصلی‌ترین چالش پیش‌روی شهرداری‌ها در این بخش عمدتا به ضعف جدی در برخورداری مدیریت شهری از یک نظام کارآمد و ساختار پویا و پایدار در جذب سرمایه‌گذاران برمی‌گردد که این فرآیند بیشتر به‌دلیل وجود بوروکراسی اداری ،حجم بالای تصدی‌گری و ضعف در ساختارهای مدیریت شهری است.

وی با اذعان به اینکه این روند به بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری انجامیده به نقش مهم جذب سرمایه‌گذاری‌ها در توسعه شهری اشاره کرد و افزود: هرچه درآمدهای پایدار شهری افزایش داشته باشد،به همان میزان برنامه‌ریزی و آینده‌نگری برای شهر،باثبات‌تر خواهد بود.
وی با بیان این که در اقتصاد شهری سالم فعالان اقتصادی خصوصی و دولتی باید با یکدیگر همکاری داشته باشند، اظهار کرد: حضور سرمایه گذاری خصوصی، رشد روزافزون و توسعه شهری را در پیش دارد.
وی خاطرنشان کرد: روند رو به رشد شهرنشینی و گسترش روزافزون شهرها، به دلیل کمبود مالی و پایدار نبودن منابع مالی شهرداری ها و تقاضای دائمی شهروندان برای ارائه خدمات بیشتر، مدیران و مسئولان را دچار چالش کرده است.
شهردار سمنان یادآورشد : مهم ترین منبع شهرداری ها درآمدهای ناشی از ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی است و با بروز بحران در بخش عمرانی، شهرداران با چالش های مالی مواجه شده اند و همچنین افزایش درآمدهای پایدار در مدیریت شهری مغفول مانده است.
موسوی تصریح کرد : هر چه درآمدهای پایدار شهری افزایش داشته باشد برنامه ریزی و آینده نگری برای شهرها با ثبات تر و هزینه کمتری را به دنبال خواهد داشت و اقدامات بیشتری در حوزه های مختلف می توان انجام داد.
وی با بیان این که در نگرش جدید اقتصاد شهری، شهر باید به صورت متوازن و همه جانبه مطالعه شود، گفت: رشد و بالندگی بیش از پیش در این حوزه نیازمند درآمدهای با ثبات برای توسعه پایدار و رسیدن به یک شرایط متعادل است.
شهردار سمنان یکی از ملزومات رسیدن به توسعه پایدار شهری را دسترسی کافی به منابع مالی و مدیریت صحیح آن عنوان کرد و گفت: افزایش منابع پایدار نیاز شهرها است.
وی 6 محور اصلی همایش سرمایه گذاری را الگو سازی اقتصاد مقاومتی در مدیریت شهری، فرهنگ اقتصاد شهر و اقتصاد زیر ساخت ها شهری، تجربیات شهرهای ایران در حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد شهری، شرح کامل مدل هفت چهار یک، تنها مدل نظام مند و راه اندازی سامانه سرمایه گذاری، انواع روش های مختلف سرمایه گذاری و مشارکت و اقدامات اجریی برای تامین منابع مالی خارجی ذکر کرد.
در این همایش یکروزه، مهدی زندیه وکیلی معون امور عمرانی استانداریف شهرداران و فرمانداران سمنان، اعضای شورای اسلامی شهر و شماری از سرمایه گذاران بخش خصوصی حضور داشتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب