22:59:40 - یکشنبه 28 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح های عمرانی و اقتصادی بخش بسطام گشایش یافت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین


در ششمین روز از هفته دولت، چندین طرح عمرانی و اقتصادی با حضور مسئولان شهرستان شاهرود ، در بخش بسطام گشایش یافت.

 معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار شهرستان شاهرود به همراه جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی روز یکشنبه را به بهره برداری از چندین طرح در بخش بسطام اختصاص دادند.
معاون فرماندار شاهرود در آیین گشایش کارخانه آب معدنی شرکت طوبا نگین البرز در بخش بسطام گفت: در هفته دولت در این بخش 28 طرح عمرانی و سه طرح اقتصادی به بهره برداری رسید.
به گزارش سمنان لاین ازایرناحسن ترکمانی افزود: اعتبار این طرح ها 91 میلیارد و 650 میلیون ریال بوده و برای 31 نفر اشتغال زایی شده است.
وی اضافه کرد: اجرای چهار طرح عمرانی نیز با اعتبار 960 میلیون ریال آغاز می شود.
کارخانه آب معدنی شرکت طوبا نگین البرز در منطقه فرحزاد شاهرود در زمینی به مساحت یک هکتار و با زیربنای دو هزار و 460 متر مربع ساخته شده است.
ساخت این کارخانه از سال 91 آغاز شده و در در سال 94 به اتمام رسیده و قابل بهره برداری بوده است. با این حال مجوز ساخت آب معدنی آن اردیبهشت 95 دریافت شده و هم اکنون به بهره برداری رسیده است.
این مجموعه ظرفیت اشتغال 30 نفر را داشته و در صورت گسترش کار می تواند برای حدود 55 نفر شغل ایجاد کند.
همچنین این کارخانه می تواند آب مورد نیاز خود را به میزان 80 میلیون لیتر در سال از چشمه های منطقه برداشت کند.
ساختمان جدید اداره آبفای شهر بسطام نیز امروز گشایش یافت. این ساختمان 300 متر مربع عیان و هزار متر مربع عرصه داشته و برای ساخت آن سه میلیارد ریال از محل منابع داخلی هزینه شده است.
طرح بهسازی و اصلاح هندسی خیابان شهید قندی بسطام نیز به مساحت سه هزار مترمربع و با اعتبار یک میلیاردو 450 میلیون ریال به بهره برداری رسید. برای این طرح 850 متر جدول گذاری، 600 متر مربع پیاده رو سازی، 150 متر اجرای کانیو، 30 متر مربع تخریب و تعریض معبر و 200 متر مربع دیوار کشی املاک شده است.
مسئولان همچنین از طرح احداث گلزار شهدای گمنام بسطام که با طرح و معماری ویژه در دست اقدام است، بازدید کردند.
کلاس های درس حوزه علمیه حضرت باقر العلوم (ع) این شهر نیز امروز گشایش یافت.
در روستای قهج سفلی بهسازی و اصلاح معابر با اعتبار 945 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
به گزارش سمنان لاین سیستم آبیاری تحت فشار در یکی از مزارع روستای میقان نیز به مساخت 5.1 هکتار بهره برداری شد.
اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در روستای زرگر، گشایش چهار هزار و پانصدمین واحد طرح مقاوم سازی مسکن روستایی، احداث شبکه برق ورودی جاده قلعه نو خرقان از محدوده آزادشهر تا شهرک شهید حسینی، استخر ذخیره آب در بسطام و شرکت تعاونی جانبازان دشت مجن نیز از دیگر طرح های گشایش یافته امروز بود.
گفتنی است واحد فرآوری آرد کارخانه آرد سرچشمه به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های بخش بسطام روز شنبه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره برداری رسیده بود.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب