14:19:40 - چهار شنبه 24 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بزرگترین قاچاقچی تاق زارهای سمنان، زمین گیرشد
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان سمنان با اشاره به قاچاق چوب تاغ‌زارهای دست‌کاشت این شهرستان توسط افراد سودجو، از دستگیری چندین مورد قاچاق چوب و زغال در چندماه اخیر خبر داد.

به گزارش سمنان لاین علی‌رضا رهایی در نشست خبری با رسانه‌های این استان اظهار کرد: در یکی از این موارد یکی از بزرگترین قاچاقچیان چوب‌های تاغ سمنان دستگیر و بیش از چهار تن چوب تاغ از وی کشف شد.

وی با بیان اینکه این متخلف با برداشتن صندلی عقب خودروی زانتیای خود در هر مرحله بین 800 کیلو تا یک تن چوب تاغ را به‌صورت قاچاق از منطقه خارج می‌کرد، افزود: این فرد دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان سمنان همچنین از توقیف یک خاور زغال قاچاق توسط نیروهای یگان حفاظت از منابع‌طبیعی این شهرستان خبر داد و افزود: در این محموله نیز علاوه بر زغال انواع چوب‌های دیگر، نزدیک به نیم تن چوب تاغ کشف شد.

رهایی با بیان اینکه تاغ‌زارها نقش مهمی در جلوگیری از پیشروی کویر و بیابان‌زایی دارند تصریح کرد: زغال این درختچه کویری به دلیل ماندگاری بالا به چند برابر قیمت زغال‌های دیگر به‌صورت قاچاق در بازار به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه متخلفین شب‌ها به قطع تاغ‌زارها می‌پردازند تصریح کرد: این افراد متخلف و سودجو شب‌ها در همان منطقه تا صبح چوب‌ها را به زغال تبدیل کرده و در شهرهای مختلف می‌فروشند.

به گزارش سمنان لاین ازایسنارئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان سمنان از تشکیل و راه‌اندازی گشت‌های مستمر خبر داد و گفت: باتوجه به فعالیت شبانه سودجویان، گشت‌های شبانه یگان حفاظت از منابع‌طبیعی این شهرستان نیز برقرار است و با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی با متخلفین برخورد قانونی می‌کنند.

به گزارش سمنان لاین تاغ از مهمترین درختچه‌ها در مناطق کویری است که مانع از پیشروی بیابان شده و علاوه بر آن جلوه زیبایی هم به مناطق کویری و بیابانی می‌دهد.

این درختچه به‌دلیل نیاز کم آبی و سازگاری بالا با آب و هوا و خاک بیشتر مناطق استان سمنان، از مهمترین گونه‌های دست‌کاشت در این استان است.

در استان سمنان جنگل‌های دست‌کاشت بسیاری در پیش و پس از انقلاب به‌وجود آماده که عمر برخی از آنها در استان به حدود نیم قرن هم می‌رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب