10:30:27 - سه شنبه 23 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان : تقوا، تعهد و مذهبی بودن مردم سمنان ریشه در تلاش های بزرگانی همچون علامه هراتی دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت: مرحوم علامه هراتی با تربیت شاگردانی بزرگ در سمنان، منشأ اثرات و خدمات فراوان بودند.

به گزارش سمنان لاین  محمدرضا خباز دوشنبه شب در آیین نکوداشت ملا غلامحسین هراتی در فرهنگسرای کومش سمنان، استان سمنان را استان علم، ادب، سیاست و دیانت دانست و افززود: این استان در دوران مختلف با تربیت و پرورش عالمان و شخصیت های بزرگ و فرهیخته و اندیشمند علمی، دینی و فرهنگی منشا خدمات زیادی در کشور بوده و در گذشته، حال و آینده سرآمد هستند.
وی با اشاره به درک آثار وجودی علامه هراتی در جامعه، اظهار داشت: امروز تقوا، تعهد و مذهبی بودن مردم سمنان ریشه در تلاش های بزرگان گذشته همچون علامه هراتی دارد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی خاطرنشان کرد: ایشان شاگردانی تربیت کرد و تلاش هایی انجام داد که آثار وجودی آن تلاش ها و خدمات امروز بهره گیری می شود.
استاندار سمنان با بیان این که استان سمنان، استانی است که در خود شخصیت های بزرگی پرورش داده است و یکی از این افراد و بزرگان، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری است، اظهار کرد: امروز شخصیت های برجسته و چهره های حوزوی و دانشگاهی زیادی در این استان زندگی می کنند که منشا خیر و برکت و خدمات ارزنده ای به مردم هستند.
خباز با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب سمنان را به عنوان شهر دین و اخلاق معرفی کرده اند، تصریح کرد: این معرفی به خاطر تلاش ها و خدمات بی شائبه این شخصیت های برجسته بود.
وی نقش پدران و مادران این منطقه را در پرورش نخبگان و دانشمندان برجسته، بی بدیل و غیر قابل انکار دانست و گفت: اگر چه پدران نقش اساسی بر گردن ما دارند اما مادران پاک دامن فرزندانی را در این سرزمین تربیت کردند که شهره آفاق هستند.
استاندار سمنان با اشاره به این که علامه هراتی، در دلش هوای اطاعت از خداوند و در سرش هوای خدمت به مردم داشت، گفت: بی توجهی به دنیا و مادیات باعث عزت و کرامت ایشان شد.
خباز از دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی به عنوان یک شخصیت برجسته کشوری و بین المللی از استان سمنان یاد کرد و گفت: دکتر روحانی که در شرایط بسیار حساس مسولیت اداره کشور را بر عهده گرفته، سه بار آبروی خود را برای نجات این مملکت تقدیم کرده است.
در این آیین که آیت لله محمد حسن اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، پرفسور غلامرضا اعوانی چهره ماندگار فلسفه کشور، آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، امام موقت جمعه سمنان، معاونان استاندار،مدیران کل دستگاه های اجرایی و جمعی از روحانیون و اقشار مختلف مردم حضور داشتند،از تلاش ها و مجاهدت های حجت الاسلام و المسلمین عبدوس امام جمعه موقت سمنان تجلیل شد.
به گزارش سمنان لاین دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه تجلیل از بزرگان و عالمان دینی در هر شهر و منطقه اقدامی شایسته است، افزود: مردم استان سمنان در تجلیل از عالمان دینی خود پیشگام هستند.
آیت الله اختری با بیان این که باید همواره از بزرگان خود یادکرده و آنان را فراموش نکنیم، افزود: حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبدوس یک روحانی چند بعدی و مجاهد درراه خداست.
وی با اشاره به اینکه امام جمعه موقت سمنان سیاستمدار، مدیر، مدبر، جهادگر، مردمی و با اخلاقی نیکو است، اظهار کرد: اخلاق مهربانانه این روحانی برجسته سمنان سبب شده تا جوانان این شهر جذب مساجد شده و با راه خداوند آشنا شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب