2:28:46 - دوشنبه 22 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی دولت یازدهم در شهرستان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار شهرستان سمنان گفت: دولت تدبیر و امید از هفته دولت سال 92 تاکنون بیش از شش هزار میلیارد ریال اعتبار در طرح های مختلف این شهرستان سرمایه گذاری کرده است.

 سیدعباس دانایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر این طرح ها، طرح های دیگری نیز از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی با مشارکت بانک ها و پرداخت تسهیلات بانکی در این شهرستان اجرا شده است.
وی با اشاره به رشد 20 درصدی اعتبارات طرح های قابل افتتاح امسال نسبت به سال قبل اظهار داشت : مجموع اعتبارات طرح هایی که در سه سال گذشته در شهرستان سمنان از سوی دولت یازدهم بهره برداری شده دارای ارزشی بیش از شش هزار میلیارد ریال است.
فرماندار سمنان با اشاره به برنامه ریزی و عزم جدی دولت در رفع مشکلات واحدهای تولید، صنعتی و کشاورزی، خاطرنشان کرد : حدود 115 واحد صنعتی و 112 واحد کشاورزی شهرستان سمنان در سامانه بهین یاب ثبت نام که تاکنون 86 واحد صنعتی و 56 واحد کشاورزی سمنان برای دریافت تسهیلات رونق تولید به بانک ها معرفی شدند.
دانایی با بیان اینکه تاکنون 14 واحد صنعتی موفق به دریافت تسهیلات به میزان 240 میلیارد ریال شدند، یادآور شد: امیدواریم شاهد فعال شدن ظرفیت های مغفول مانده این واحدها و آغاز به کار واحدهای تعطیل شده در سمنان باشیم.
وی شمار واحدهای صنعتی این شهرستان را 530 واحد اعلام کرد و گفت: متاسفانه حدود 200 واحد تعطیل و یا نیمه تعطیل می باشند و بخش عمده ای از واحد های باقی مانده نیز زیر ظرفیت کار می کنند.
وی از اشتغال 15 هزار و 500 نفر در واحدهای فعال این شهرستان خبر داد و گفت: دولت با اعطای تسهیلات رونق تولید، به دنبال رفع مشکلات واحدهای مشکل دار است.
فرماندار سمنان جمعیت این شهرستان را طبق آمار سرشماری سال 90 حدود 167 هزار نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان سمنان در بین سایر شهرستان های استان شاهد بیشترین رشد جمعیت در سال های اخیر بوده است و پیش بینی می شود جمعیت مرکز استان سمنان در سرشماری امسال به بیش از 185 هزار نفر افزایش یابد که با احتساب 25 هزار دانشجوی غیر بومی، به 210 هزار نفر خواهد رسید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب