22:02:18 - شنبه 20 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار در جمع خبرنگاران : 3طرح برای رفع مشکل سازمان پایانه ها دراستان آماده کرده ام
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندارسمنان از بهره‌برداری از  432 پروژه در هفته دولت امسال در این استان خبر داد و گفت: ارزش ریالی اعتبارات امسال در استان سمنان 405 درصد رشد داشته است.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خباز در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها بالغ بر هشت هزار و 680 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

خباز با بیان اینکه ارزش ریالی پروژه‌ها امسال استان بالغ بر 6هزار و 540 میلیارد ریال افزایش یافته تصریح کرد: همه اعتبارات تخصیصی به این پروژه‌ها از اعتبارات دولتی و بودجه عمومی کشور نیست بلکه بخش زیادی از آن از طریق تسهیلات بانکی به فعالان حوزه تولید و صنعت اعطا شده است.

وی با اشاره به پراکنش پروژه‌ها و توزیع آن در سطح این استان گفت: شهرستان شاهرود با 91 پروژه بیشترین و آرادان با 16 پروژه کم‌ترین پروژه را از نظر تعدد پروژه‌ها دارند.

استاندار سمنان ادامه داد: علاوه بر این دو شهرستان همزمان با هفته دولت 75 پروژه در دامغان، 52 پروژه در مهدیشهر،51 پروژه در سمنان،51پروژه در میامی، 50 پروژه در سرخه، 40 پروژه در شهرستان گرمسار و 16 پروژه نیز در آرادان به بهره‌برداری می‌رسد.

خباز همچنین با تشریح شرایط اقتصادی کشور در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم، تصریح کرد: با تلاش دولت، رشد اقتصادی کشور در زمان حاضر به حدود پنج درصد رسیده و پیش بینی می شود در سال جاری این رقم افزایش یابد.
استاندار سمنان موفقیت دولت تدبیر و امید در سیاست خارجی و فرجام برجام را هم یادآور شد و گفت: اگر بخواهیم واقع بینانه قضاوت کنیم باید پذیرفت که برجام و توافق هسته ای توانست کشور را از یک جنگ حتمی و مسیر بحرانی و خطرناک نجات دهد.
خباز تصریح کرد : دولت تدبیر و امید در دیپلماسی خارجی با استدلال لازم کشور را از جنگ حتمی نجات داد، چرا که جنگ استعدادهای کشور را از بین می برد.

استاندار سمنان در پایان  ضمن اظهارتأسف ازبرخی اقدامات صورت گرفته در خصوص اداره کل پایانه ها در استان  اظهار کرد: مدیر باید از اندیشه خود برای حل موضوعات استفاده کند و بکار بردن زور بازو برای هیچ مدیری شایسته نیست.

خباز در خصوص نحوه رفع این مشکل نیز گفت: بنده 3 طرح را برای رفع این مشکل آماده کرده ام که در زمان خودش ارائه خواهم داد و البته این موضوع در مجمع نمایندگان استان با حضور بنده بررسی خواهد شد.

استاندارسمنان با یادآوری طرح تقسیم استان خراسان به سه استان افزود: در آن زمان همه مقامات کشور مخالف این کار بودند اما من 3 طرح را در مجلس ارائه کردم که یکی از آنها توسط مجلس به تصویب رسید.

456023120

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. آرش   آگوست 23, 2016  

    آقای استاندار شما حمت کشیده اید که سه طرح آماده کرده اید. لطف راه را غلط نروید. قانون مشخص کرده است که تمام ادارات کل در مراکز استان ها باید مستقر باشند. حال سه طرح شما معلوم نیست چیست. اگر شما نماینده دولت هستید باید بدون ملاحظات انتخاباتی به فکر اجرا قانون باشید. همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند مر قانون باید رعایت شود. و همانطور که رئیس جمهور نیز فرموده اند بدون رعایت قانون سنگ روی سنگ بند نمی شود. حال مردم سمنان هیچ چیزی بیشتر از این و کمتر از این نمی خواهند. مگه می شود در همه جا قانون یک جود اجرا شود و در این استان فقط به خاطر اعمال نفوذ یه عده قانون طور دیگر اجرا شود. آیا با این احوال سنگ روی سنگ بند می شود. آقای استاندار لطفا ضابطه مدار باشید نه رابطه مدار.

  2. مجید   آگوست 21, 2016  

    درود بر سمنان لاین که خبر را خوب تهیه کرده