17:29:05 - پنجشنبه 18 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار سمنان : آغاز عملیات ساخت میدان دریادار همتی در هفته دولت
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین


حسین موسوی در نشست با رئیس و برخی از اعضای شورای شهر ساری  گفت: برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح هایی با اعتبار 361 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت 95 در بخش های مختلف خدمات و مدیریت شهری سمنان برنامه ریزی شده است.

52463t

موسوی افزود: شهرداری سمنان در هفته دولت 95 در بخش های مختلف، طرح هایی را با 50 میلیارد ریال اعتبار افتتاح می کند.
وی خاطرنشان کرد: در هفته دولت 95، سه بوستان بزرگ در سمنان به بهره برداری می رسد که بزرگ ترین آنها بوستان سه هکتاری آسیاب در ضلع شمال غربی میدان امام حسین(ع) است که برای عملیات اجرایی این بوستان 15 میلیارد ریال هزینه شده است.
موسوی با اشاره به قرارداشتن بوستان آسیاب در میدان امام حسین(ع) و ورودی شهر سمنان، گفت: ساماندهی و احداث این بوستان نقش مهمی در بهبود سیمای شهری و افزایش فضاهای تفریحی شهر سمنان دارد و به ویژه مکان مناسبی برای استقرار و استراحت مسافران و زائران امام رضا(ع) است که وارد شهر سمنان می شود.
شهردار سمنان افزود: احداث بوستان خطی سرو از ابتدای سال 95 به طور ویژه در دستور کار قرار داشت که در زیربنای 13 هزار مترمربع و با اعتبار سه میلیارد ریالی در هفته دولت امسال افتتاح می شود.
وی گفت: بوستان نگارستان نیز 12 هزار و 500 مترمربع زیر بنا دارد و 6 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای احداث آن هزینه شده است.
موسوی، به بهسازی بوستان سنگی و بلوار ولیعصر(عج) سمنان به عنوان یکی از طرح های افتتاحی هفته دولت در شهر سمنان اشاره و اضافه کرد: بهسازی این بوستان 4 میلیارد و 650 میلیون ریال هزینه داشته و هم اکنون تبدیل به یکی از زیباترین بوستان های مرکز شهر سمنان شده است.
وی، توسعه و بهسازی و تجهیز بوستان کوهستان را یکی از اولویت های شهرداری سمنان عنوان و تصریح کرد: قرار است پایه پرچم 75 متری فلزی نیز با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون ریال در بوستان کوهستان نصب شود و پرچم ایران بر بام شهر سمنان به اهتزاز درآید.
شهردار سمنان تاکید کرد: آسفالت معابر شهر سمنان نیز با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال و کف پوش معابر و جدول گذاری سطح شهر با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال، از دیگر خدماتی است که شهرداری سمنان در 6 ماهه اول 95 برای رفاه شهروندان سمنانی اجرایی کرده است.
وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی 4 طرح با اعتبار 311 میلیارد ریال در هفته دولت 95 توسط شهرداری سمنان خبر داد و گفت: طرح بوستان علویان(ع) به مساحت تقریبی 6 هزار متر مربع در مجاورت بقعه متبرکه امامزادگان علویان(ع) و باززنده سازی محوطه بقعه متبرکه امامزادگان علویان(ع) در هفته دولت کلنگ زنی می شود.
شهردار سمنان اظهار داشت: دسترسی مطلوبی از ضلع شمال این بقعه متبرکه به بلوار علویان ایجاد شده و افزون براین، زمین یک هکتاری واقع در شمال این بقعه، به عنوان بازار روز مورد بهره برداری زائران قرار گرفته است.
بوستان روزیه، بوستان شهرک بهارستان در منطقه خودساز و احداث میدان دریادار همتی از دیگر طرح هایی است که شهرداری سمنان در هفته دولت 95 طرح اجرایی آنها را آغاز می کند.

شهردار سمنان همچنین خواستار گسترده شدن ارتباطات بین سمنان و ساری شد و افزود: برای پیشرفت باید مرزبندی‌ها را برداریم و تجربیات مفیدمان را در اختیار هم قرار دهیم .

رئیس شورای اسلامی شهر ساری هم در این جلسه گفت: دیدار ما از سمنان هم با هدف استفاده از تجربیات شهردار مجرب سمنان و اطلاع از وضعیت پروژه‌های شهری انجام شد.

علیجان شمشیربند افزود: خوشبختانه شهر سمنان نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارد و پروژه‌های خوبی درآن در حال اجراست و در جذب سرمایه‌گذاران موفقیت‌های خوبی به دست آورده است.

شمشیربند از ارتباط خوب بین شهردار و شورای اسلامی ساری خبر داد و افزود: شهرداری ساری هم در وضعیت خوبی به سر می‌برد و در تلاشیم تا با بازدید از شهرهای خوب و موفق وضعیت شهرمان را ارتقا ببخشیم.

وی همچنین از انعقاد قرارداد با چینی‌ها برای ایجاد زباله‌سور در ساری خبر داد و افزود: برای استخر این زباله سوز قرارداد 100 میلیاردی با چینی ها منعقد شده و با تخصیص کمک‌های دولت مشکل زباله‌های این شهر به زودی مرتفع خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب