1:12:05 - چهار شنبه 17 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره‌برداري از 15 پروژه بهداشتي-درماني تا پايان دولت يازدهم بجز پروژه مرکز درمانی سوانح و سوختگی و سرطان سمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

  • سمنان لاین

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي استان سمنان اقدامات حوزه سلامت را از جمله دستاوردهاي مهم دولت و نظام دانست و گفت: طرح تحول نظام سلامت در تمام بخش‌هاي درمان، بهداشت و آموزش از کارنامه بسيار قابل قبولي برخوردار است.

IMG16310303

مهدي شادنوش در نشست با اصحاب رسانه در سالن همايش اين دانشگاه افزود: حوزه سلامت از دستاوردهاي مهم و بزرگ دولت و نظام است که بسياري از افراد درصدد ضربه زدن به اين حوزه هستند.

وي با بيان اين که فعالان سياسي بسيار تمايل دارند تا در حوزه سلامت نفوذ پيدا کنند، افزود: يکي از بزرگترين خيانت‌ها، سياسي کردن حوزه سلامت است بنابراين افراد براي منافع شخصي و گروهي نبايد از حوزه سلامت استفاده ابزاري کنند.

وي با بيان اين که حوزه سلامت، حوزه خدمات‌رساني است، اظهار داشت: نبايد افراد اين حوزه را به سياست گره بزنند.

وي خاطرنشان کرد: تا پايان سال 94 تمام طرح‌هاي عمراني باقي مانده از سال 83 به جز يک طرح، تمام شده است.

وي تصريح کرد: ساخت 15 طرح جديد در سال 95 شامل کلينيک‌هاي ويژه، خوابگاه و شبکه‌هاي بهداشتي و درماني در استان شروع شده است که تا پايان دولت يازدهم اين طرح‌ها به اتمام مي‌رسد.

شادنوش با بیان اینکه این مراکز مراقبتی بزودی در شهرهای مختلف استان به بهره‌برداری می‌رسند، افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید تاکید بسیار ویژه‌ای در حوزه سلامت دارد.

وی از به‌نتیجه رسیدن تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه سلامت این استان در سه سال گذشته خبر داد و افزود: به جز ابر پروژه مرکز درمانی سوانح و سوختگی و سرطان که اجرایی شدن و تکمیل آن نیازمند اعتبارات زیادی است همه پروژه‌های باقی‌مانده از دولت قبل عملیاتی و به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه این 15 پروژه جدید سال گذشته و در دولت یازدهم کلید خورده است، تصریح کرد: تمامی این پروژه‌ها نیز ظرف دو تا سه ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي استان سمنان با اشاره به اين که جامعه سالم و پويا با وجود خبرنگاران شکل مي‌گيرد، گفت: خبرنگاران مشاورهاي بي هزينه مسئولان هستند و با نقدهاي سازنده خود مي‌توانند در اين حوزه کمک‌کننده باشند.

وي همچنين از کسب رتبه اول کشور در کاهش سزارين در سال 94 خبر داد و گفت: سزارين در سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

شادنوش گفت: در سال 94 ميزان مرگ نوزادان به 5.9 نفر در يک‌هزار نوزاد رسيد که اين نشان دهنده عملکرد بسيار مطلوب دانشگاه و فرهنگ‌سازي مناسب بين مردم است.

از 410 هزار نفر شهروند زير پوشش دانشگاه علوم پزشکي استان سمنان حدود براي 315 هزار نفر پرونده الکترونيکي پزشکي ايجاد شده است.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب