13:13:16 - سه شنبه 16 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرهای استان سمنان مشکلات عمده ای برای توسعه دارند
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان با اشاره به مشکلات متعدد شهرهای استان برای توسعه، گفت: واگذاری های بی رویه زمین، فقدان وجود فضای غیرمسکونی و پارکینگ ها و کمبود بوستان ها و فضای سبز، از مشکلات اصلی شهرهای استان سمنان است.

به گزارش سمنان لاین ، اسماعیل صادقی روز سه شنبه در نشست شورای شهرداران در سالن مدیریت بحران افزود: واگذاری های غلط و بی رویه بسیاری از زمین ها، مشکلات فراوانی را برای برخی از شهرهای استان سمنان به وجود آورده است.
وی اظهار کرد: به دلیل مهاجرت های زیاد و افزایش جمعیت، واگذاری زمین ها بدون برنامه و آمایش انجام شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرنامدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان افزود: در بسیارهای از شهرهای استان سمنان، شهرک های صنعتی بدون مطالعه و آمایش، ساخته شده است که باعث آلودگی شهرها شده و از توسعه شهرها جلوگیری کرده است.
صادقی با بیان اینکه شهر خوب محلی است که مسافران و گردشگران به ماندن در آن شهر راغب باشند، افزود: زیباسازی شهری یکی از راهکارهای جذب گردشگران است.
وی تشریح کرد: جذب گردشگر، درآمد زیادی را برای شهرها می تواند داشته باشد و شهرداران باید برنامه های خاصی برای جذب سرمایه و گردشگر داشته باشند.
وی چالش های شهرهای استان سمنان را فقدان فضاهای غیرمسکونی و پارکینگ ها عنوان کرد و گفت: در شهرهای کلان باید برنامه ریزی های مناسب برای ساخت پارکینگ های عمومی انجام شود.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان، کمبود بوستان ها و فضای سبز را در بسیاری از شهرهای استان سمنان، از دیگر معضلات بیان کرد.
وی با بیان اینکه عملکرد شهرها در ساخت و توسعه فضای سبز مطلوب نبوده است، گفت: به توسعه و ایجاد بوستان ها و فضاهای سبز که در شهر باعث نشاط اجتماعی می شود، باید بیشتر توجه شود.
وی، بازنگری در طرح های جامع و تفصیلی شهرها را یکی از نیازهای شهرداری ها دانست و گفت: با بازنگری تخصصی و کارشناسانه طرح های جامع و تفصیلی، بسیاری از مشکلات حل می شود.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان از دیگر چالش های شهرهای استان را وجود بافت فرسوده عنوان کرد و اظهار کرد: در سمنان حدود ٢ هزار و ٢٠٠ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که نیاز به بهسازی دارند.
مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان گفت: با وجود قوانین نظام مهندسی، عمر ساختمان ها کاهش یافته و این یکی از معضلات بسیار مهم در استان و در کشور است.
در این نشست، مهدی زندیه وکیلی معاون عمرانی استانداری و شهرداران شهرهای استان سمنان به بیان مشکلات خود پرداختند.
استان سمنان با 9.7 میلیون هکتار وسعت، 20 شهر در هشت شهرستان دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   آگوست 17, 2016  

    باسلام افای مهندس صادقی طوری صجبت می کندا نگا ر تا زه مسءولبت پذیرفته عزیز برادر کمیسون ماده5 دبیرخانه اش مسکن شهرسازی است حذف پارکینگ برای بعضی ها مخصوصا برای بانکها در بلوار هفده شهربور اخذ پول از بانکها ونساختن هیچ پا رکینگ عمومی قطعا خیابانها تبدیل به پارکینگ می شوند وبقیه مشکلات همینطورخ