17:19:26 - دوشنبه 15 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح جامع آشکارسازی عوامل ترافیکی در استان سمنان در دست تدوین است
کانال تلگرام سمنان لاین

 سمنان لاین/مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح جامع آشکارسازی عوامل ترافیکی با هدف کاهش تلفات در استان در دست تدوین است.

امیر بینایی  با بیان اینکه روزانه تعدادی از شهروندان در معابر به خاطر دیده نشدن ناشی از عوامل فردی و محیطی، دچار سانحه می شوند، افزود: این طرح با هدف رفع استتار انسان، حیوان، وسایل نقلیه و جاده که از عوامل اصلی تلفات و تصادفات در معابر و جاده ها است، تدوین می شود.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی اظهار کرد: یکی از وظایف دفتر امور اجتماعی استانداری، صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی است و استان سمنان نیز پیشرو در زمینه حقوق شهروندی است.
به گزارش ایرنا، بینایی تشریح کرد: طرح جامع آشکارسازی عوامل ترافیکی با نگاه حقوق شهروندی در استان سمنان به عنوان نمونه در کشور، در صورت تصویب اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به تاثیرات مثبت این طرح در کاهش تلفات، افزود: عامل رنگ باید در تمام زندگی مردم جریان پیدا کند.
وی تصریح کرد: استفاده از رنگ های شاد، نشاط اجتماعی جامعه را افزایش می دهد و با وجود رنگ های مختلف در شب و در محل های تاریک، از سوانح و تلفات آسیب های ناشی از تصادف جلوگیری می شود.
بینایی افزود: با این طرح برای انسان ها لباس با نماد خاص و برای جاده ها و وسایل نقلیه عوامل مختلف آشکارسازی تولید می شود، تا از استتار جلوگیری شود.
وی گفت: رنگ های روشن در شب ها بهتر دیده می شوند و طرح جامع آشکار سازی عوامل ترافیکی، تصادفات، مصدومان و تلفات حوادث به خاطر دیده نشدن و ناعلوم بودن در معابر را کاهش می دهد.
بینایی، از ساخت اولین مرکز تخصصی تولید لباس اجتماعی و اسلامی در استان سمنان خبر داد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان افزود: با تولید لباس اجتماعی ویژه استفاده در مراکز عمومی با آشکارسازی، از مخاطرات برای جان انسانها جلوگیری می شود و تولید لباس ویژه در خانواده ها برای ایجاد نشاط و شور اجتماعی، تحکیم خانواده را به همراه خواهد داشت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب