1:15:48 - پنجشنبه 11 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیام وزیر ارشاد به چهاردهیمن جشنواره بین المللی امام رضا (ع) : عشق و ارادتِ ما ایرانیان به امام رضا (ع) پایان ناپذیر است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسب چهاردهیمن جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گفت : فرهنگ رضوی در این سال ها به همت و ارادت شما دست اندرکاران برگزاری جشنواره امام رضا (ع)نشر و نمو یافته و معارف اهل بیت(ع) در خانه دل ها بارور شده است.

 82183828-70929338

در بخشی از پیام علی جنتی که چهارشنبه شب در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی داستان رضوی (کبوتر حرم) در مجتمع فرهنگی هنری کومش از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان قرائت شد، آمده است:امسال به یمنِ نیاتِ پاک و خالصانه شما و تبرّک عنوانِ دورة چهاردهم، این جشنواره گستره تر و مسئولیت دست اندرکاران برگزاری آن در گوشه و کنار کشور سنگین تر شده است.
جنتی خاطرنشان کرد : تمام کسانی که در سرزمین پاک ایران زیست می کنند خراسان را قبله خود می دانند، همه ایرانیان شیفته حریم امنِ علی بن موسی الرضا هستند، مگر می شود عاشقِ پیامبر اکرم(ص) بود و به فرزندش در خاکِ خراسان عشق نورزید؟ و در تنگناها و مصائب و مشکلات از او مدد نگرفت؟ مگر می شود دل به حریمِ حضرتش سپرد و از معارف و فرهنگش بی بهره ماند؟
در ادامه این پیام اضافه شد : ملت بزرگ ایران افتخار دارد که میزبانِ میهمانی عزیز از تبار اهل بیتِ پیامبر است که فرمود: «قُل لا أَسئَلُکُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربی»دوستی اهل بیت(ع) برای ما ایرانیان وظیفة بزرگ دینی و میهمان نوازی، آیینِ دیرینة ایرانیان است.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی تصریح کرد : عشق و ارادتِ ما ایرانیان به ثامن الحجج علیه آلاف التحیه و السلام ، عشق و ارادتی پایان ناپذیر است که نمونة آن را در برگزاری جشنواره امام رضا(ع) می بینیم.
وی یادآور شد : در طول سیزده دورة گذشته هر سال بر جمع عاشقانِ آن امام همام و گسترة جغرافیاییِ جشنواره افزوده شده و به بیشتر شهرها و برخی روستاهای کشور رسیده است و امسال به یمنِ نیاتِ پاک و خالصانه شما و تبرّک عنوانِ دورة چهاردهم، این جشنواره گستره تر و مسئولیت دست اندرکارانِ برگزاری آن در گوشه و کنار کشور سنگین تر شده است.
جنتی گفت : شما دست اندر کارِ برگزاری این جشنواره، شایستگی آن را داشته اید که در شهر و دیار خویش به افتخار خدمتگزاری حضرت ثامن الحجج نائل شده و در دایره بزرگ خادمان فرهنگ رضوی قرار گرفته اید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه دست اندارکاران برگزاری این جشنواره مسئولان استان سمنان قدردانی کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب