12:07:47 - سه شنبه 9 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موافقت اصولی برای دو تشکل دانشجویی انجمن اسلامی و دفتر تحکیم وحدت در دانشگاه صنعتی شاهرود / عملکرد عمرانی این دانشگاه هم 3 برابرشد
کانال تلگرام سمنان لاین

 رییس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: با وجود کمبود بودجه های دولتی، عملکرد عمرانی این دانشگاه در سال گذشته نسبت به سال 93، سه برابر افزایش یافته است.

 82181106-70924100

 دکتر محمد مهدی فاتح دوشنبه شب در نشستی با خبرنگاران رسانه ها به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار، با اشاره به توسعه زیرساخت های علمی پژوهشی این دانشگاه افزود: ساخت دانشکده مواد، کارگاه برای رشته های مهندسی عمران و مکانیک، فضای سبز پردیس مهندسی با عنوان باغ ایرانی و مسجد پردیس هم امسال به پایان می رسد.
وی ادامه داد: ساختمان های کتابخانه، مرکز رایانه و غذاخوری نیز تکمیل و تجهیز شده است.
به گزارش سمنان لاین ازایرنارییس دانشگاه صنعتی شاهرود از ساخت خوابگاهی برای دختران به ظرفیت 250 نفر تا پایان سال آتی خبر داد و گفت:ساخت این خوابگاه با کمک و تدبیر اعضای هیات علمی دانشگاه با اختصاص بخشی از حقوق ماهیانه خود و همچنین همکاری خیران آغاز شد و با توجه به اینکه هیچ بودجه ای برای آن مصوب نشده بود، نیمی از اعتبار آن را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر عهده خواهد گرفت.
فاتح همچنین به طرح بزرگ نوسازی مچموعه اردوگاه علمی آموزشی دانشگاه که پنج هکتار وسعت داشته و برای آن 14 کیلومترجاده فرعی احداث شده،اشاره کرد و افزود: این مجموعه دارای معادن آموزشی بوده و فضای سبز آن نیز برای برگزاری اردوها و برنامه های علمی – آموزشی دانشجویان و دانش آموزان استفاده می شود.
وی با بیان اینکه فضای تحقیقاتی دانشگاه نیز بسیار توسعه یافته، یادآور شد:سال گذشته قراردادهای همکاری بسیاری با نهادها و سازمان های وابسته به وزارت خانه های دفاع ، نفت و راه و شهرسازی به امضا رسیده است.
فاتح همچنین تعداد طرح های پژوهشی سال 93 را 80 مورد اعلام کرد و گفت: این میزان در سال 94 به 106 طرح رسیده و مقاله های به چاپ رسیده نیز از436 مورد در سال 93 به 687 مورد در سال 94 افزایش یافته است.
افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه، اتصال تمام خوابگاه ها به شبکه فیبر نوری و پوشش تمام پایان نامه ها در کتابخانه دیجیتال دانشگاه نیز از دیگر پیشرفت های دانشگاه بود که وی به آن اشاره کرد.
فاتح با بیان اینکه تعداد اعضای هیات علمی از 283 نفر در سال 93 به 302 نفر در سال 94رسیده، اضافه کرد: به دلیل سخت گیری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گسترش رشته ها، رشته های تحصیلی کمی اضافه شده و بیشترین تلاش بر بهبود کیفیت آموزشی متمرکز شد.
وی با اشاره به وجود 150 رشته تحصیلی در این دانشگاه گفت: از این تعداد 33 رشته کارشناسی، 77 رشته کارشناسی ارشد و 40 رشته دکترا هستند.
رییس دانشگاه صنعتی شاهرود همچنین به ارتباط خوب این دانشگاه با مدارس و دانش آموزان اشاره کرد و افزود: تمامی مدیران مدارس شاهرود به همراه دانش آموزان خود دعوت شده اند تا از نزدیک با فضاها و ظرفیت های علمی این دانشگاه آشنا شوند.
فاتح برگزاری همایش و آیین های مختلف را از دیگر فعالیت های دانشگاه خواند و ابراز داشت: کنگره ملی ذغالسنگ کشور، کنفرانس ملی زمین شناسی و همچنین گیاهان دارویی نیز امسال در دانشگاه برگزار می شود.
برگزاری مسابقات مقدماتی المپیاد رباتیک کشور و کسب رتبه نخست در آن و همایش گرامیدشت پروفسور علی اکبر جلالی نیز از دیگر برنامه های اجرا شده بود.
وی اضافه کرد: دریافت مدال های رنگارنگ ورزشی از سوی دانشجویان و کارکنان دانشگاه مانند قهرمانی و نایب قهرمانی در رشته های مختلف منطقه سه، کسب بیشترین سهمیه المپیاد کشوری و مدال طلای مسابقات بدمینتون نیز از جمله فعالیت های ورزشی دانشگاه است.
وی توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی را نیز از سیاست های دانشگاه عنوان کرد و افزود: امسال دو تشکل دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت موافقت اصولی دریافت کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب