23:18:35 - سه شنبه 9 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تملک یک‌هزار هکتار زمین برای منطقه ویژه اقتصادی سمنان /تصفیه‌خانه پساب شهرک صنعتی سمنان درانتظار تأمین اعتبار
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین محمدرضا صادقی در نشست خبری در شرکت شهرک های صنعتی سمنان، با اشاره به کمبود فعلی ذخایر آب شهرک ها و نواحی صنعتی استان، گفت: واحدهای مستقر در این شهرک ها و نواحی صنعتی، برای افزایش اشتغال، نیازمند افزایش 180 لیتر بر ثانیه آب هستند.

41020123
وی تاکید کرد: در حال حاضر میزان ذخایر آبی شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان بیش از 350 لیتر بر ثانیه است و حدود چهار درصد از مصرف آب استان سمنان به بخش صنعت اختصاص دارد.

وی اضافه کرد : برای افزایش اشتغال در بلند مدت، انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان، می تواند زمینه رفاه اجتماعی را با رونق اقتصادی و افزایش اشتغال را فراهم کند.

صادقی  یکی از دستاورد های مهم دولت تدبیر و امید را واگذاری زمین برای احداث منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان سمنان دانست که در سال 94 سند مالکیت این منطقه به شرکت شهرک های صنعتی تحویل شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان از آغاز عملیات خاکی در این منطقه ویژه خبر داد و گفت: با توجه به الزام قانونی برای فنس‌کشی مناطق ویژه، کار حصار کشی ویژه اقتصادی سمنان نیز با پیشرفت 85درصدی در حال انجام است.

صادقی همچنین از ایجاد یک تصفیه‌خانه پیشرفته پساب در شهرک صنعتی سمنان خبر داد و تصریح کرد: آب تولیدی در این تصفیه‌خانه ec100 بوده و از شفافیت و حتی سلامت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به وسعت بالای شهرک صنعتی سمنان از اجرای فاز دوم تصفیه‌خانه این شهرک خبر داد و گفت: این تصفیه‌خانه از طریق سیستم بی‌هوازی که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است در حال احداث است.

وی، با اشاره به نیاز اعتباری این پروژه گفت: در صورت تامین منابع اعتباری مورد نیاز این پروژه ظرف دو-سه ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب