23:08:14 - یکشنبه 7 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتراحمدهمتی : رسانه‌ها باید رویکردی کارشناسانه ، حرفه‌ای و تخصصی داشته باشند
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه، با اشاره به مهمترین مشکلات پیش روی قشر خبرنگاران، از اهالی رسانه به عنوان چشم بینا، گوش شنوا و تجلی آگاهی‌بخشی در جامعه ایرانی یاد کرد و گفت: باید هزینه‌ نقد برای خبرنگاران به حداقل ممکن برسد و متقابلا هزینه‌ها برای افراد فاسد و متخلف به حداکثر میزان و حد قانونی خود برسد.

322

به گزارش سمنان لاین دکتر احمد همتی در جشن بزرگ خبرنگاران استان سمنان در هتل گوت که مال سمنان، اظهار کرد: خبرنگاران به مثابه چشم و گوش جامعه در همه جای دنیا ، هزینه‌های زیادی برای شغل خود و عمل به رسالت والای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی می‌دهند.

وی گفت ، باید هزینه‌هایی که خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای بابت عمل به رسالت حرفه‌ای خود و خصوصا مبارزه و مقابله با تخلفات و بی‌قانونی پرداخت می‌کنند به کمترین میزان ممکن برسد .

همتی با بیان اینکه این متخلف است که باید بیشترین هزینه را بدهد، گفت: چنانچه موانع قانونی سد راه تحقق این واقعیت و حق قانونی است باید این موانع برداشته شود. ضمن اینکه اگر نیازمند قانونگذاری در این حوزه هستیم همه نمایندگان برای سلامت بیشتر جامعه اسلامی‌مان باید پای کار بیایند و به تحقق این”حق”کمک کنند.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس دهم، با انتقاد از نگرش غیرحرفه‌ای برخی رسانه‌ها و عدم پرداخت کارشناسانه به برخی مسائل تخصصی گفت: رسانه‌ها باید رویکردی کارشناسانه ، حرفه‌ای و تخصصی به همه بخش‌ها داشته باشند.

این نماینده مردم، با اذعان به اینکه مشکل جامعه امروز ما بیشتر “خودسانسوری”است نه”سانسور، از وجود روحیه”خطرپذیری” به عنوان لازمه کار رسانه‌ای یاد کرد .

همتی، از عدم خطرپذیری در رسانه به‌عنوان عاملی موثر در دوری جستن مخاطبان از آن رسانه‌ها یاد و اضافه کرد: همین رویکرد سبب شده که در بیشتر رسانه‌ها با اخبار و محصولات خبری معمولی و کم فایده به حال مردم، روبرو باشیم و از این رو این رسانه‌ها مخاطبان خود را پس زده و مخاطب نیز از سرناچاری ممکن است به رسانه دیگری روی آورد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با انتقاد ازبرخی رسانه ها گفت : برخی خبرنگاران که مصاحبه‌های آنها هدفدار است در بسیاری از موارد که پاسخ مورد دلخواه خود را نمی‌گیرند با قطع تلفن و یا عدم نشر آن، رفتاری خلاف آداب رسانه‌ای و اصول خبرنگاری انجام می‌دهند که زیبنده قشر فرهیخته رسانه‌ای در کشور و نظام اسلامی ما نیست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   آگوست 9, 2016  

    مردم سمنان آرزو دارند دکتر همتی را سالها در کسوت نمایندگی شهرشان ببینند. اما تلاش و مساعدت ایشان برای پیگیری مطالبات مردم و رسیدن سمنان به جایگاه واقعی خود به عنوان مرکز استان تضمین کننده تداوم حضور ایشان در مجلس است.
    بدون شک رسانه ها نقش قابل توجهی در طرح نیازهای مرکز استان و رساندن صدای مردم سمنان به گوش نماینده محترم در 3 سال و 10 ماه باقی مانده از دوره ی وکالت ایشان خواهند داشت