12:43:37 - یکشنبه 7 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان ؛ فعالیت خبرنگاران نماد آزادی بیان در کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین — استاندار سمنان با اشاره به نقش خبرنگاران در جامعه، گفت: خبرنگاران با تدبیر و بررسی مشکلات جامعه، از ارکان آزادی بیان در کشور هستند.

 محمد رضا خباز شنبه شب در آیین گرامی داشت روز خبرنگار در هتل گوت که مال سمنان افزود: آزادی بیان با بررسی مشکلات و چالش های اساسی کشور نقش می یابد و خبرنگاران با بررسی وضعیت معیشتی مردم و نقد منصفانه مسوولان در افزایش رفاه اجتماعی تاثیرگذارند.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی اظهار داشت: فعالیت خبرنگاران نماد آزادی بیان در کشور است که این فعالیت با تفکر فراجناحی زمینه ساز فضای امن خبری است.
خباز اضافه کرد: به هم رسیدن سلایق مختلف فکری در مسیر بررسی مهم ترین مشکلات جامعه در قالب فعالیت رسانه ها و خبرنگاران، می تواند همدلی و اعتماد مردم به مسوولان را فراهم کند.
وی خاطر نشان کرد: خبرگزاری ها و مطبوعات با استفاده از نیروی انسانی کارآمد و دلسوز جامعه می تواند در افزایش رونق فرهنگی و اجتماعی بکوشند.
وی ادامه داد: رعایت اخلاق و بیان حقایق از ویژگی مهم خبرنگاران است و عملکرد خبرگزاری ها و مطبوعات در بیان حقیقت کشور باید در مسیر اصلاح روند و جریان های غلط باشد.
استاندار سمنان با بیان اینکه خبرنگاران جایگاه واقعی خودشان را بدانند، تاکید کرد: مطبوعات با بیان حقایق می توانند در افزایش اخلاقمداری در کشور سهیم باشند.
در این همایش مصطفی کواکبیان نماینده تهران، ری شمیرانات و احمد همتی نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، به همراه تعدادی از مسئولان و اصحاب رسانه و خبرنگاران استان سمنان حضور داشتند و از تعدادی از فعالان رسانه ای استان تقدیر شد.
هفدهم مرداد به مناسبت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در کشور افغانستان، روز خبرنگار نامگذاری شده است.
در استان سمنان بیش از 70 نمایندگی رسمی روزنامه ها و خبرگزاری های کشور و نشریات محلی فعالیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب