11:13:31 - شنبه 6 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
170 ميليارد ريال براي جبران کمبود آب شهرستان سمنان اختصاص يافت
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سمنان گفت؛ شهرستان سمنان با کمبود 165 ليتر بر ثانيه آب مواجه است.

به گزارش سمنان لاین سيد‌عباس دانايي افزود: کمبود آب يکي از چالش‌هاي اساسي در شهرستان سمنان است که با تخصيص اعتبار 170 ميليارد ريالي براي اجراي طرح‌هايي مانند حفر چند حلقه چاه در کوتاه مدت، از جيره بندي آب جلوگيري شد.

وي خاطرنشان کرد: 420 ليتر بر ثانيه از آب آشاميدني شهرستان سمنان از 2 چشمه گل رودبار و روزيه تامين مي‌شود و براي جبران کمبود آب از 17 چاه در اطراف شهرستان سمنان استفاده مي‌شود.

دانايي ادامه داد: استفاده از چاه‌هاي شهرداري و سازمان‌هاي دولتي سمنان، يکي از راه‌کارهاي مهم براي تامين آب مصرفي مردم است که آب آنها به سه مخزن اصلي نگهداري آب آشاميدني شهروندان سمنان هدايت مي‌شود.

وي اضافه کرد: فرمانداري سمنان تمام توان خود را براي جلوگيري از رسيدن به مرحله جيره‌بندي آب در شهر و روستاها به کار مي‌گيرد و در 2 ماه گذشته و با برنامه ريزي‌هاي منسجم و مديريت مصرف، توانستيم از جيره‌بندي آب جلوگيري کنيم.

دانايي گفت: تعديل فشار آب و استفاده از پمپ‌هاي افزايش فشار آب يکي از راهکارهاي اساسي در تامين آب مصرفي است که اميدواريم با مشارکت شهروندان در مصرف بهينه و صرفه‌جويي لازم، تا پايان تابستان، از مرحله جيره‌بندي آب در مناطق مختلف سمنان عبور کنيم.

فرماندار سمنان گفت: حفر حلقه‌هاي چاه و استفاده از آب سد در برنامه‌ريزي‌هاي کوتاه‌مدت و ميان مدت براي تامين آب شهرستان سمنان داراي اهميت است، اما براي بلند‌مدت، تامين آب مورد نياز سمنان، نيازمند انتقال آب درياي خزر است.

در حال حاضر به اندازه 20 درصد از ظرفيت مخازن شهرستان سمنان، آب وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب