2:46:23 - پنجشنبه 4 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به ارائه تسهیلات رونق اقتصادی به واحدهای تولیدی ثبت نام شده در سامانه بهین یاب، گفت: راه اندازی مجدد این واحدهای تولیدی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است.

 آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز چهارشنبه دردیدار معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر امام جمعه افزود : استان سمنان دارای امتیازات، ظرفیت های بسیار مناسبی است اما از کم آبی و بیکاری رنج می برد.

وی با تاکید بر این که تحقق شعار امسال رهبر معظم انقلاب با شعار و حرف امکان پذیر نخواهد بود بلکه باید عملیاتی شود، اظهار کرد: مردم دوست دارند اقدامات مسئولان و دولت را در تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات در عمل ببینند.
وی رضایت مردم را یکی از مسائل مهم و ضروری کشور دانست و خاطرنشان کرد : سازمان صنعت، معدن و تجارت باید با باز کردن گره ای از کار مردم به خصوص واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال، در بالا بردن رضایت مردم نقش ایفاء کند.
امام جمعه سمنان با تقدیر از استاندار سمنان و دیگر مسئولان در راه اندازی واحدهای تولیدی مشکل دار و غیرفعال با پرداخت تسهیلات و حمایت های دیگر، اظهار کرد: مسئولان و مدیران بانک ها باید در زمان پرداخت تسهیلات و راه اندازی این واحدها به گونه ای برنامه ریزی کنند که مدیران این صنایع و کارخانجات در اولویت اول بدهی این کارگران را قبل از شروع به کار این واحدها پرداخت کنند.
وی تصریح کرد : مدیران واحدهای تولیدی نمی توانند پرداخت حق و حقوق این کارگران را مشروط به دریافت تسهیلات، راه اندازی واحد تولیدی و رسیدن به بازدهی و سود لازم موکول کنند و این از نظر شرعی اشکال دارد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت در این دیدار از تشکیل ستاد رفع موانع تولید در 31 استان خبر داد و گفت: دولت یازدهم در چهار ماه گذشته تمام تلاش خود را به کار بسته تا بخش صنعت و معدن و واحدهای تولیدی صنعتی به رونق لازم دست یابد.
فیاض اضافه کرد : واحدهای کوچک و متوسط کشور که دارای مشکلات بیمه ای، مالیات، نقدینگی و تسهیلات هستند با ثبت نام در سامانه بهین یاب و حضور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ها و دفاع از خود، نسبت به رفع مشکلات و فعال کردن مجدد واحد تولیدی اقدام می کنند.
وی با بیان این که این سامانه فرصت خوبی برای بیان مشکلات واحدهای تولیدی است، اظهار کرد: بهترین فرصت برای ثبت نام در این سامانه تا پایان شهریور ماه است.
فیاض از کسب رتبه دوم استان سمنان به لحاظ معرفی و پرداخت تسهیلات رونق اقتصادی خبر داد و گفت: سهم این استان برای پرداخت تسهیلات رونق اقتصادی به واحدهای ثبت نامی در سامانه بهین یاب حدود 333 واحد بوده که تاکنون 10درصد این واحدها یعنی معادل 33 واحد موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: استان هرمزگان نیز در بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و رفع موانع تولید رتبه اول را کسب کرده است.
حدود یکهزار و 800 واحد تولیدی در استان سمنان فعالیت دارد که 620 واحد آن به دلایلی فعالیت ندارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب