17:18:39 - چهار شنبه 3 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران: بهره وری شاه کلید سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 سمنان لاین – رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: شاه کلید سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بهره وری است و برای رسیدن به سهم بهره وری از رشد اقتصادی در برنامه به مشارکت همه استان ها و دستگاه های اجرائی نیاز است.

 رویا طباطبایی روز چهارشنبه در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری افزود : از 24 بند سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، 12 بند آن به صورت مستقیم و غیر مستقیم مربوط به بهره وری و به ه مولفه های ارتقای بهره وری چون رقابت پذیری، دانش بنیانی، کارآفرینی و نوآوری اشاره شده است.
وی از تلاش دولت برای ارتقا بهره وری در استان ها خبر داد و گفت: ارتقا بهره وری در سطح کلان، بخشی، استانی و بنگاهی یکی از برنامه هایی است که به صورت جدی در این سازمان پیگیری و دنبال می شود.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران به تشریح بهره وری و مولفه های مرتبط با آن پرداخت و خاطرنشان کرد هم اکنون تعریف بهره وری از تعاریف 30 سال گذشته فراتر رفته و باید بگوییم هیچ کشوری بدون ارتقا بهره وری نمی تواند به رشد و توسعه مناسب و لازم برسد.
به گزارش سمنان لاین از ایرناوی یادآور شد : بهره وری امروز به مفهوم اصلاح نظام اداری نیست بلکه بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات را نیز شامل می شود و دارای اهمیت است.
طباطبایی تصریح کرد : امروزه بهره وری با رقابت پذیری و دانش بنیانی ارتباط گسترده ای دارد و از مولفه های تاثیرگذار در رشد و ارتقا بنگاه های اقتصادی به شمار می رود.
وی با تشریح روند شکل گیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و تدوین و دنبال کردن 12 برنامه ملی، اظهار کرد: از حدود 200 طرح مصوب در این ستاد که زیر مجموعه 12 برنامه ملی که نخستین برنامه طرح ملی ارتقا بهره وری است، 120 پروژه برای اجرا در سال جاری در نظر گرفته شده است.
طباطبایی ادامه داد : 14 پروژه بر اساس برنامه ملی ارتقا بهره وری با مشارکت دستگاه های اجرایی و وزارتخانه های مهم تدوین و در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوب و 10 پروژه از مجموع این طرح ها برای اجرا در سال جاری ابلاغ شده است.
وی اجرای چرخه مدیریت بهبود بهره وری در 10 بنگاه بزرگ اقتصادی منتخب کشور را یکی از این طرح ها اعلام کرد و گفت: این پروژه باید در بنگاه های بزرگ اقتصادی که بیش از 100 نفر نیروی انسانی دارند، انجام شود.
دبیر برنامه ملی ارتقا بهره وری ذیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: سه استان لرستان، کرمان و آذربایجان شرقی که جزء استان های معین اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند، به همراه دیگر استانهای منتخب در اجرای این پروژه حضور و مشارکت دارند.
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران بیان داشت : در اجرای این طرح علاوه بر چند بنگاه در بخش صنعت، 2 مجموعه کشت و صنعت در بخش کشاورزی و شهرداری اصفهان در بخش خدمات انتخاب شده است تا بتوانند در آینده الگویی در زمینه اجرای چرخه مدیریت بهبود بهره وری در بخش های مختلف اقتصادی باشند.
در این نشست استاندار و معاونان استاندار ،مدیران کل دستگاه های اجرائی و اقتصادی استان سمنان حضور داشتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب