18:22:08 - سه شنبه 2 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
150 فرصت سرمایه گذاری سمنان تا پایان امسال به بخش خصوصی واگذار می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: 150 فرصت سرمایه گذاری تا پایان سال 95 برای اجرا و تکمیل طرح های حوزه های مختلف، به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامهدی زندیه وکیلی روز سه شنبه در جلسه شورای سیاستگذاری سرمایه گذاری های شهرداری های استان سمنان در سالن جلسه کارگروه مدیریت بحران استانداری افزود: نبود نقدینگی در بین سرمایه گذاران استان سمنان از دلایل عمده کاهش رونق اقتصادی در استان است که می توان با راهکارهای مشارکتی، زمینه حضور سرمایه گذاران غیر بومی را در استان سمنان فراهم کرد.
وی اظهار داشت: دهم شهریور 95 همایش آموزشی ترویجی سرمایه گذاری شهری برای افزایش رونق اقتصادی شهری با حضور سرمایه گذاران و شهرداران استان سمنان در استانداری برگزار می شود و با اجرای این برنامه، فصل جدیدی در رونق اقتصادی شهرهای استان فراهم می شود.
زندیه وکیلی با تاکید بر اینکه برای رونق گردشگری نیازمند سرمایه گذاری های مستمر در حوزه های شهری هستیم، ادامه داد: سمنان، شاهرود، دامغان و مهدیشهر، شهرستان های نمونه گردشگری در استان سمنان محسوب می شوند که امیدواریم با برنامه ریزی های منسجم و حضور سرمایه گذاران غیر بومی، شاهد افزایش اشتغال و رونق اقتصادی باشیم.
وی اضافه کرد: آگاهی بخشی به سرمایه گذاران بخش گردشگری و شهرسازی یکی از اقدام های مؤثر در جذب گردشگر است که می توان با شناسایی ظرفیت های اقتصادی استان و پیگیری های مستمر، از ظرفیت کارفرمایان و سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه استفاده کنیم.
زندیه وکیلی گفت: همکاری شورای شهر و شهرداری ها در ساخت و سازهای اماکن گردشگری با سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند در تشویق و ایجاد رغبت در بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ها شهری مؤثر باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: شهرداری های کوچک در استان سمنان با شناسایی ظرفیت های اقتصادی و سرمایه گذاری، می تواند نقش اساسی در افزایش رونق اقتصادی و جذب گردشگر ایفا کنند و به منظور افزایش فعالیت شهرداری های کوچک در حوزه های اقتصادی، همایش های فرهنگی سرمایه گذاری درنظر گرفته شده است.
16 تفاهم نامه از حدود 100 تفاهم نامه همایش سرمایه گذاری استان سمنان در اسفند 94 مربوط به بخش زیرساخت، انرژی و خدمات شهری استان منعقد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب