23:07:16 - سه شنبه 2 آگوست 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار سمنان: سمنان نیازمند یک سامانه یکپارچه برای ثبت نام نیازمندان و بیماران است
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین / شهردار سمنان گفت: با راه اندازی یک سامانه برای ثبت نام نیازمندان و بیماران، امکان دسترسی به اطلاعات آنها آسان می شود و آن ها می توانند از کمک های بهزیستی و کمیته امداد استفاده کنند.

حسین موسوی در نشست با مسئولان موسسه خیریه امدادگران عاشورای سمنان، با انتقاد از مراجعه نیازمندان به شهرداری برای دریافت کمک های نقدی اظهار داشت: مراجعه مکرر نیازمندان به شهرداری، باعث خروج شهرداری از مسیر اصلی برای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان واقعی شده است.
شهرداری سمنان افزود: شهرداری با استفاده از راهکارها و امکان های قانونی، می تواند به در راه ماندگان کمک کند که اعتبارات تخصیصی این حوزه، بسیار ناچیز است و از محل درآمدهای شهرداری تخصیص داده می شود.
مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورای استان سمنان در این نشست از آغاز فعالیت این موسسه از سال 93 در استان خبر داد و افزود: هم اکنون 250 بیمار زیر پوشش خدمات این موسسه هستند که 150 نفر از آنها بیماران سرطانی هستند.
عباس نظری با بیان اینکه این موسسه با دانشگاه علوم پزشکی سمنان و یک داروخانه، طرف قرارداد است، ادامه داد: بیماران زیر پوشش، هزینه نقدی از موسسه دریافت نمی کنند، اما به طور رایگان معاینه می شوند و داروی رایگان دریافت می کنند.
وی از برقراری ارتباط این موسسه با آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: به زودی با هماهنگی های انجام شده، بیماران زیر پوشش این موسسه رایگان به زیارت امام رضا(ع) می روند.
نظری، همکاری شهرداری سمنان را برای استفاده از سازه های تبلیغاتی به منظور معرفی هر چه بهتر این موسسه به جامعه خواستار شد و و افزود: بیماران خاص، شامل بیماران سرطانی، مبتلایان به ام. اس و صرع، می توانند با مراجعه به این موسسه، از امکانات این موسسه استفاده کنند.
مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران عاشورای استان سمنان همچنین هدفمند شدن اعتبارات ماده 17 شهرداری را خواستار شد و افزود: در صورت اختصاص این اعتبارات به موسسه های خیریه، اعتبارات در مسیر درست هزینه شده و صرف نیازمندان واقعی خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب