22:22:31 - جمعه 29 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیابانک به‌عنوان نخستین اکوموزه روستایی حاشیه کویر معرفی شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای بیابانک ظهر امروز با علی‌محمد مؤیدی‌زاده سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه در دفتر وی دیدار کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه در این نشست گفت: در این شهرستان آثار بسیار باارزش و مکان‌های تاریخی وجود دارد که برخی از این آثار به ثبت ملی رسیده و باید در این زمینه و بهره‌گیری از امکانات موجود، صنعت گردشگری و توریست در شهرستان سرخه رونق گیرد.

به گزارش سمنان لاین ازفارس وی افزود: روستای بیابانک نیز در کنار دیگر روستاها، مناطق و پتانسیل‌های بالقوه شهرستان، ظرفیت‌های خوب دارد که سرمایه‌گذاری خوبی نیز در این روستا تا به امروز صورت گرفته که در صورت وارد شدن بخش خصوصی به‌صورت جدی‌تر، می‌شود امیدوار بود روستای بیابانک به‌عنوان اولین اکوموزه روستایی حاشیه کویر کشور، مقصد گردشگران داخلی و خارجی باشد.

محمودرضا کرک‌آبادی، رئیس شورای روستای بیابانک نیز با اشاره به تبدیل روستای بیابانک به اولین اکوموزه روستایی حاشیه کویر در کشور افزود: یکی از شاخصه‌های اصلی و مهم یک ده‌موزه دارا بودن قنات‌های دایر است که متأسفانه مشکلاتی در این حوزه در روستای بیابانک وجود دارد و توجه مسؤولان را می‌طلبد.

وی در ادامه اظهار داشت: این روستا به‌عنوان یک روستای نمونه گردشگری شناخته شده است که مشکلاتی در زمینه زیرساخت‌ها و امکانات اولیه آن وجود دارد که با پیگیری و رفع موانع و مشکلات موجود و تکمیل مطالعه طرح گردشگری این منطقه می‌تواند با تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب و جذب سرمایه‌گذار به رونق اقتصادی، گردشگری و جذب توریست در شهرستان سرخه امیدوار بود.

کرک‌آبادی گفت: روستای بیابانک ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که می‌تواند با پای کار آمدن بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در بخش بوم‌گردی، توسعه روستا را به همراه داشته باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب