16:10:40 - پنجشنبه 28 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیت الله شاهچراغی ؛ مشکلات و خواسته های مردم را دائم پیگیری و بازگو می کنم
کانال تلگرام سمنان لاین

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر اینکه حفظ وحدت عامل پیروزی و تداوم انقلاب است، گفت: گروه ها و احزاب، به حفظ وحدت در جامعه کمک کنند.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی روز پنجشنبه در نشست با فعالان سیاسی، اجتماعی و نمایندگان تشکل ها و احزاب سیاسی سمنان در دفتر امام جمعه، گفت: همه اقشار جامعه به ویژه احزاب و گروه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، باید در حفظ وحدت تلاش کنند و اگر همدلی و وحدت در کشور نباشد، انقلاب اسلامی به خطر می افتد.
وی، بر فعالیت احزاب و گروهها و سلیقه های مختلف سیاسی در چارچوب نظام اسلامی و قانون اساسی در جامعه تاکید کرد و گفت: حرکت گروه ها و تفکرهای مختلف به ویژه در استان سمنان به عنوان یک استان ولایی و ممتاز، زیر پرچم ولایت فقیه ضروری است و باید مورد توجه باشد.
وی، رضایت مردم از نظام و مسئولان را نیز خاطر نشان کرد و گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها در سخنرانی ها تاکید داشتند، رضایت مردم باید در دستور کار مدیران و خدمتگزاران نظام باشد و رضایت مردم، در خدمت به آنان است.
امام جمعه سمنان با اشاره به ظرفیت های استان سمنان اظهار کرد: بنده نیز مشکلات و خواسته های مردم را دائم در جلسه های مختلف و یا به صورت حضوری، مکتوب و تلفنی، پیگیری و بازگو می کنم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، با تاکید بر اینکه نماز جمعه نماز عبادی و سیاسی است که جنبه سیاسی آن نیز نوعی عبادت است، تصریح کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، پای رقابت های جناحی و حزبی نباید به نماز جمعه کشیده شود و نماز جمعه نباید محل نزاع جناحی باشد، بلکه مشکلات و اختلاف نظرهای گروهی باید در فضایی غیر از نماز جمعه حل و فصل شود.
آیت الله شاهچراغی، بر استمرار و برگزاری چنین نشست هایی به صورت فصلی تاکید کرد و گفت: نشست های این چنینی بر هم افزایی و وحدت بیشتر در جامعه کمک می کند.
امام جمعه سمنان با بیان اینکه فعالیت احزاب و گروهها باید رنگ دینی، خدایی و اسلامی داشته باشد، اظهار کرد: فعالان سیاسی و اجتماعی باید در استان سمنان کمک کار و همراه نماینده ولی فقیه در استان برای رشد و توسعه باشند.
در این نشست که سیدعباس دانایی فرماندار سمنان نیز حضور داشت، فعالان و نمایندگان سیاسی و اجتماعی استان سمنان، درباره جذب بیشتر جوانان به نماز جمعه، ایجاد بصیرت و آگاهی بیشتر در جامعه توسط امامان جمعه، ورود نماینده ولی فقیه در استان بر امور خاص استان، اصلاح فرهنگ مدیریتی، حضور و مشارکت بیشتر روحانیان برای رفه مشکلات مردم در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، مطالبی بیان کردند.
یکم تا هشتم مرداد به مناسبت اقامه اولین نمازجمعه توسط آیت الله طالقانی در پنجم مرداد 1358 در تهران، هفته نمازجمعه نامگذاری شده است.
در 18 شهر استان سمنان نمازجمعه اقامه می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب