13:34:54 - دوشنبه 25 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکلاتی که وجود خارجی ندارند!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – هفته نامه سمنان امروز، روز دوشنبه چهارم مرداد 95 در شماره 189 یادداشتی با عنوان، «مشکلاتی که وجود خارجی ندارند!» به قلم ارغوان مصباحی در صفحه هشت، در انتقاد از مشکلات قطعی آب در سمنان، منتشر کرد.

در ادامه یادداشت «مشکلاتی که وجود خارجی ندارند» آمده است: تابستان های کودکی زمان ما با قطعی های مستمر برق همراه بود، چه شب هایی که در اوج گرما و تاریکی با بازیهای قدیمی در حیاط خانه و یا پشت بام، ساعت ها را می گذراندیم و اصولا این قطعی ها هم حدود سه ساعت زمان می بُرد.
آنقدر این قطعی های برق، بارها و بارها پیش آمده بود که تمام تجهیزات برای این ساعات از سوی خانواده پیش بینی شده بود.
قطعی های آب و جیره بندی های آب هم گاهی در آن سالها اتفاق می افتاد و از طریق رادیو اعلام می شد چه ساعاتی چه محله هایی از آب آشامیدنی برخوردار نخواهند بود و باز مادران با شنیدن چنین اخباری، هرچند محله دیگری در برنامه قطعی آب اعلام شده بود، نسبت به ذخیره سازی آب، برای امور مهم اقدام می کردند.
اما در سالهای اخیر جز در پیشامد ترکیدگی لوله و یا مشکلات تأسیسات برق، با قطعی این دو نیرو مواجه نشده بودیم، گرچه همواره از لزوم مصرف درست آب و برق و میراث اندکی که برای ما مانده در رسانه ها سخن می راندند، اما این مهم را شاید به خاطر ملموس نبودنش کمتر جدی می انگاشتیم.
معضل این روزهای برخی از مناطق سمنان که با قطعی های گاه و بیگاه آب همراه شده است هم جای تأمل دارد، شهروندان ساکن در خیابان های فیاض بخش، خیابان دهخدا و بخشی از شهرک تعاون سمنان، روزها است با قطعی آب مواجه هستند.
البته مسئولین، بحث قطعی آب در برخی از مناطق شهر را به کلی رد کرده و این قطعی ها را ناشی از فشار کم آب عنوان می کنند که با نصب پمپ آب، این مشکل مرتفع خواهدشد.
راهکاری که به هر دلیل به مذاق شهروندان خوش نیامده و باز هم گلایه از بی آبی و قطع آب این مناطق در فضاها و گروه های مجازی مشاهده می شود، هر فردی هم با نگاه خاص خود و به شیوه خود از این مشکل می گوید، یکی می خواهد داد این مشکل را به استاندار برساند و دیگری خواستار برکناری مسئولین مربوطه است.
آن دیگری با شکیبایی مشکل را می گوید و در انتظار رفع آن، روزهایش را بدون آب سر می کند.
همانقدر که واکنش های شهروندان متفاوت است، مسئولین نیز از دیدگاه های مختلفی به موضوع می نگرند، برخی همسو با شهروندان، خواستار حل مشکل هستند و برخی حق به جانب، مشکلی در این میان نمی بینند که بخواهند برای حل آن قدمی بردارند.
دیگری اصلا نمی داند برخی چنین مشکلی هم دارند، آن دیگری فقط راهکار ارائه می دهد.
شاید نصب پمپ در ساختمان های بلندمرتبه راهگشا باشد، هرچند برخی از شهروندان ساکن در طبقات همکف و نخست نیز روزها را در حسرت آب شرب به شب می رسانند.
اما مهم این است که مشکلی از پایه وجود ندارد، یعنی نباید وجود داشته باشد هرچه هست، مشکل از ما است!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب