11:10:19 - دوشنبه 25 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمنان بهترین شهر برای گردشگران
کانال تلگرام سمنان لاین

شهردار سمنان گفت: فرصت های گردشگری ایرانی اسلامی سمنان در انتظار گردشگران داخلی و خارجی است.

حسین موسوی در چهارمین اجلاس شهرداران راه ابریشم در قشم گفت: شهر سمنان بهترين شهر در مسير جاده ابريشم براي گردشگران است و فرصت های گردشگری ایرانی اسلامی سمنان در انتظار گردشگران داخلی و خارجی است.

وی که به عنوان شهردار یکی از 12 شهر مهم ایران در مسیر جاده ابریشم در این اجلاس حضور یافته بود افزود: هشت شهر از شهرهای استان سمنان شامل ایوانکی، گرمسار، آرادان، سرخه، سمنان، دامغان، شاهرود و میامی در مسیر جاده ابریشم قرار دارند و از قدمت بالایی برخوردارند.

شهردار سمنان خاطر نشان کرد: 27 کاروانسرا نیز در استان سمنان در مسیر جاده ابریشم قرار دارند که در صورت احیا و مرمت می توانند جاذبه بسیار خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باشند.

موسوي ادامه داد: استان سمنان بیش از 715 میراث فرهنگی را نیز در خود جای داده که باید در خصوص آنها اطلاع رسانی بیشتر و بهتری صورت بگیرد و استان سمنان می تواند تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری شود.

وي برگزاری این نشست ها را در برگزاری هر چه بهتر اجلاس سراسری شهرداران راه ابریشم در قزوین موثر ارزیابی و تصریح کرد: در این نشست همفکری های لازم برای ایجاد الگوی واحد در مشارکت شهرداری های ایران در این اجلاس بررسی می شود و برگزاری موفق اجلاس سراسری هم نقش موثری در پیشرفت و بهبود امور فرهنگی ،گردشگری و اقتصادی شهرهای مسیر خواهد داشت.

مجمع شهرداران جاده ابریشم توسط wco برگزار می شود و تمام نمایندگان اصلی ان از کشورهای قرار گرفته در این مسیر تاریخی و مهم هستند و امسال هم یازدهمین اجلاس قرار است در قزوین برگزار شود و به منظور برگزاری هر چه بهتر این اجلاس ،جلسات هماهنگی و کارگروه های خاص تشکیل می شود که تاکنون سه نشست ان برگزار شده است.

یازدهمین اجلاس سراسری شهرداران راه ابریشم نهم شهریور ماه امسال به میزبانی شهرداری قزوین برگزار می شود و ۲۰۰ شهردار این مسیر در اجلاس سراسری حضور پیدا می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. مجید   جولای 25, 2016  

  آقای شهردار لطفا زیر ساخت های لازم برای گردشگری را هم درست کنید
  نصب سطل های زباله کوچک در بافت تاریخی
  رسیدگی به بافت تاریخی و احیای بافت تاریخی
  ساخت سرویس های بهداشتی جدید و تعمیر سرویس بهداشتی های قدیم
  توسعه فضای سبز و درخت کاری
  آموزش رانندگان تاکسی و اتوبوس واحد
  تغییر ساختار در المان های شهری
  عدم مجوز بلند مرتبه سازی در بافت تاریخی
  معظلات سمعی و بسری در بافت تاریخی
  نظافت بافت تاریخی
  و……