16:32:40 - یکشنبه 24 جولای 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افکارعمومی در انتظار سرنوشت اولتیماتوم استاندارسمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – بدون شک خودروسازی یکی از صنایع مهم و مادر محسوب میشود که در اشتغالزایی نقش بسزایی ایفا می کند.

در استان ما هم شرکت خودرو سازی فردا که کلنگ آن  حدود 6 سال پیش در دوره نمایندگی دکتر کواکبیان و با نام ایران خودروی سمنان به زمین زده شد و خبر از تولید سالانه 100 هزار خودرو می داد یکی از صنایع مهم استان محسوب می شود. حال پس از طی شدن سال های متمادی ازآغازعملیات اجرایی آن  مسئولان باید پاسخگو باشند که ؛

این پروژه ی حیاتی استان به کجا و چه مرحله ای رسیده است؟

این درحالیست که مردم فهیم استان ما از همان ابتدا واگذاری این واحد به ثمر ننشسته از ایران خودرو به یک شرکت خصوصی غیر مطمئن را امری اشتباه می دانستند که متأسفانه با تغییر مدیریت در سطح کلان ایران خودرو نهایتا این واگذاری نسنجیده  اتفاق افتاد!

چندی پیش  اولتیماتوم استاندارمحترم و نماینده مردم شریف شهرستان هی سمنان ،مهدیشهر وسرخه به مدیران شرکت خودروسازی فردا در همین رسانه اعلام شد که به نوبه ی خود موجی از شادی را دل مردم ایجاد کرد اما پس از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی هنوز این ماجرا در پرده ای ازابهام قرار دارد.

البته سمنان لاین با آگاهی کامل از پشت پرده ی این ماجرادر شرایط حساس فعلی قصد رسانه ای کردن آنرا نداشته لیکن بعنوان زبان گویای مردم استان سمنان ، مطالبات از مسئولین ارشد استانی در این خصوص را مطرح خواهدکرد.

لذا انتظارمی رود ،استاندار محترم  درکوتاه ترین زمان ممکن  کمیته ای متشکل از نماینده محترم سمنان، فرماندار،رئیس شورای شهرسمنان،معاون اقتصادی استاندار،رئیس سازمان صنعت استان به ریاست شخص استاندارتشکیل و وظایف مدیریت ها در داخل استان، وزارت متبوع و مدیران خودروسازی فردا   را مشخص تا از 3 گزینه ی پیش روی خودرو سازی سمنان با در نظر گرفتن جمیع جهات گزینه نهایی انتخاب و از هدر رفت بیش از 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این شرایط سخت و تنگناهای موجود اقتصادی جلوگیری شود.

و سخن پایانی با استاندار محترم دکتر خباز که انصافا حضور ایشان در استان سمنان نشان ازتدبیر دولت میباشد اینست که ؛

خارج کردن خودروسازی سمنان از سه طرح اولویت دار اقتصادمقاومتی استان نه تنها مشکلی را از صنایع نحیف استان برطرف نخواهدکرد بلکه بار مضاعفی بر گُرده ی صنعت استان تحمیل می کند.

لذا با توجه به تجربیات ارزشمند استاندارمحترم در این حوزه و پیگیری های دکتراحمدهمتی نماینده محترم شهرستان،فرماندار و رئیس شورای شهرسمنان  توقع مردم تعیین تکلیف مالک خصوصی این واحدصنعتی مهم میباشد.

که طبق شواهد و فرصت های داده شده بر همگان روشن است که نانی از این گروه برای صنعت استان در این بخش گرم نخواهدشد!

ost1

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. محمدخانی   جولای 24, 2016  

    آیا نباید در سفردولت به استان تکلیف این پروژه را باوزیر صنایع در حضور دکترروحانی یکسره می کردند.اگه استاندار و نماینده از پس بازی مالک این شرکت برنیایند باید…..

  2. صداقت   جولای 24, 2016  

    چرا با این همه تعریف وتمجید که از مسئولان کردید بازهم این پروژه ی مهم بلاتکیف است؟ پس مقصر کیست؟

  3. ذوالفقاری   جولای 24, 2016  

    با توجه به شناختی که از استاندار داریم قطعا این موضوع را تا حصول نتیجه رها نخواهند کرد. البته دکتراحمدهمتی،فرماندار سمنان و دکترعلی همتی هم بسیار پیگیر هستند که ازهمگی متشکریم.